Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Nowa Opera „wyłączy światło” na każdej stronie www

Nowa Opera „wyłączy światło” na każdej stronie www

Deweloperzy Opera wydali nową wersję przeglądarki dla Android’a z lepszym wsparciem dla trybu nocnego. Nowa funkcja  „przemaluje” w ciemny tryb nie tylko elementy sterujące przeglądarki, w tym klawiaturę ekranową, ale i same strony.

W razie potrzeby, użytkownicy mogą regulować stopień zaciemnienia i ręcznie ustawić barwę kolorów. Istnieje również opcja, aby włączyć tryb nocny w określonych godzinach).

 

night mode

 

Z „wyłączeniem światła” aktywnie eksperymentuje także Google. Wydany w październiku Chrome 78 dla komputerów pozwala włączyć ciemny motyw w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy na stronie jest taka możliwość. Przeglądarka po prostu odwraca kolory, zmieniając jasne odcienie na przyciemnione.

W przeglądarce Opera 55 funkcja ta działa w podobny sposób. Według twórców, nowy tryb nocny w systemie Android został stworzony od zera i jest w pełni kompatybilny z kolorowymi motywami przeglądarki, które pojawiły się w październiku.Autor |2019-12-09T11:30:11+02:009 grudnia 2019 11:30|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. Bartek 9 grudnia 2019 w 14:42 - Odpowiedz

    Czy ta funkcja jest potrzebna i będzie używana? Ja taką opcję mam włączoną w ustawieniach telefonu i chyba nie chciałbym żeby przeglądarka jeszcze bardziej ściemniała mi ekran, którego jasność została już dostosowana przez oprogramowanie telefonu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.