Jesteś tutaj:-, Gry, Newsy, Sprzęt, Telefony-W przyszłym roku zobaczymy smartfona RED Hydrogen One z holoekranem

W przyszłym roku zobaczymy smartfona RED Hydrogen One z holoekranem

RED, firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości kamer filmowych, zamierza w 2018 roku wejść na rynek smartfonów. Jej pierwszym modelem będzie Hydrogen One, który od razu wprowadzi kilka ciekawych funkcji, takich jak holograficzny wyświetlacz, modułowość, integracja z kamerami RED oraz konwersja dźwięku stereo w przestrzenny. Cena? Od 1200 dolarów.


Wyświetlacz Hydrogena One będzie mieć przekątną 5,7 cala. Wśród jego możliwości znajdzie się nie tylko wyświetlanie klasycznego obrazu w dwóch wymiarach. Ekran będzie w stanie także pokazywać treści 3D oraz w dedykowanym formacie RED Hydrogen 4; smartfon będzie również oferować wsparcie dla wszelkich treści wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko to będzie odbywać się dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanego panelu LCD wyświetlającego wiele różnych obrazów jednocześnie, co daje efekt panelu holograficznego.


Patent przedstawiający smartfona Hydrogen One

Podobnie jak urządzenia z linii Moto Z, Hydrogen One będzie obsługiwać dodatkowe moduły. Wśród nich znajdzie się m.in. dodatkowa bateria, projektor, głośnik czy kamera. Ich montaż będzie polegać na „doczepieniu” prostokątnego elementu o rozmiarach tych samych do smartfon do jego tylnego panelu. Kolejną ciekawą funkcją jest użycie algorytmu H3O, który przetwarza dźwięk stereo na przestrzenny, co da efekt podobny do słuchawek typu 5.1.

Na razie RED milczy w kwestii specyfikacji urządzenia, jednak spodziewamy się, że taki ekran będzie wymagać dość mocnych podzespołów. Smartfon oferowany będzie w dwóch wariantach, różniących się materiałem, z którego będą wykonane. Ceny obydwóch z nich są jednak bardzo wysokie – wersja aluminiowa ma kosztować 1 195 dolarów (niecałe 4 500 zł), a tytanowa 1 595 dolarów (niecałe 6 000 zł).

Źródło: RED.com

TomaszAutor |2017-07-11T10:32:42+02:0011 lipca 2017 10:32|Kategorie: Android, Gry, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.