Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-W tym roku możemy zobaczyć trzy smartfony Google Pixel

W tym roku możemy zobaczyć trzy smartfony Google Pixel

Google przyzwyczaiło nas już do corocznego wypuszczania nowych smartfonów sygnowanych swoim logo. Choć ich liczba czasem się waha, to w ostatnich kilku latach gigant technologiczny z Mountain View wypuszczał urządzenia w duetach. W 2017 możemy jednak zobaczyć aż trzy nowe modele z linii Pixel, która zastąpiła w zeszłym roku Nexusy.


Google Pixel, 2016

Informacje o liczbie tegorocznych smartfonów Google znalazły się w kodzie źródłowym Android Open Source Project, czyli otwartego projektu zajmującego się rozwijaniem najpopularniejszego na świecie mobilnego systemu operacyjnego. Poznaliśmy już nazwy kodowe trójki Pixeli, które mają pojawić się na rynku w 2017 – są to Walleye, Muskie i Taimen. Pierwsze dwie to nazwy ryb obecnych w wodach Ameryki Północnej, trzecia zaś pływa w chłodnych rosyjskich rzekach. W naszym języku nazywane są odpowiednio: sandacz amerykański, maskinunga i tajmień. Według obecnie dostępnych informacji Walleye będzie następcą 5,5-calowego Pixela XL, zaś Muskie to nowe wydanie standardowego Pixela o przekątnej ekranu 5 cali. Tajemnicą pozostaje ostatni z nich – Taimen może być jeszcze większą alternatywą dla Pixela XL lub pierwszym od 2015 roku tabletem od Google.

Kolejną potwierdzoną informacją na temat nowych smartfonów Google jest procesor, który zostanie w nich umieszczony. Wszystkie trzy modele będą korzystać z nowego, 8-rdzeniowego Snapdragona 835, który jest obecny w tak klasowych urządzeniach jak Samsung Galaxy S8 i S8+ czy Sony Xperia XZ Premium. Za produkcję nowych Pixeli odpowiadać będzie tajwańskie HTC, podobnie jak w poprzednich dwóch latach.

Źródło: phonearena.com

Tomasz

Autor |2017-04-25T15:37:59+02:0025 kwietnia 2017 15:37|Kategorie: Android, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Raf 25 kwietnia 2017 w 13:44 - Odpowiedz

    Brawo dla HTC

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.