Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, PC i Laptopy, Targi i konferencje-Nvidia Shield TV – sztuczna inteligencja w domu od 999 zł

Nvidia Shield TV – sztuczna inteligencja w domu od 999 zł

NVIDIA SHIELD TV, oparte na otwartej platformie urządzenie strumieniujące, które wykorzystuje najnowocześniejsze techniki obliczeń graficznych, jest już dostępne od dzisiaj w sklepach. SHIELD TV zapewnia wspaniałe wrażenia płynące ze strumieniowania, gier oraz obsługi sztucznej inteligencji.

Nvidia Shield TV
Nvidia Shield TV

Zestaw zawiera urządzenie NVIDIA SHIELD TV w nowej, smukłej obudowie (o 40% mniejszej w porównaniu do poprzedniej wersji), pilot zdalnego sterowania oraz kontroler do gier, dzięki czemu stanowi najlepsze i kompletne rozwiązanie do rozrywki w salonie.

Nvidia Shield TV
Nvidia Shield TV

Nowy SHIELD zapewnia najwyższą jakość obrazu, obsługę formatu 4K HDR oraz trzykrotnie większą wydajność niż jakiekolwiek inne urządzenie strumieniujące tego typu na rynku. Dzięki obsłudze usługi Amazon Video zawierającej materiały w formacie 4K HDR urządzenie SHIELD zapewnia użytkownikom dostęp do najobszerniejszego katalogu materiałów w niesamowitej jakości 4K, a także do serwisów Netflix, YouTube i Google Play Movies.

Nvidia Shield TV
Nvidia Shield TV

Flagowa aplikacja YouTube dla telewizorów będzie dostępna na urządzeniach SHIELD w ciągu kilku miesięcy, zapewniając dostęp do materiałów wideo nagranych w technologii 360 stopni.

Możliwość obsługi gier oraz rozmiar biblioteki gier dostępnych na urządzeniu SHIELD TV wyróżniają je na tle innych urządzeń strumieniujących. Biblioteka tytułów, w jakie można grać na urządzeniach SHIELD liczy już tysiące pozycji. Wkrótce dołączą do nich hity ze studia Ubisoft, w tym The Division, FarCry Primal, Watch Dogs 2, Assassin’s Creed Syndicate, For Honor i wiele innych. Nowe gry Ubisoft będą udostępnianie w dniu ich premiery na komputery PC.

Nvidia Shield TV
Nvidia Shield TV

Firma NVIDIA sukcesywnie dodaje nowe gry w usłudze GeForce NOW. W tym tygodniu jest to No Man’s Sky ze studia Hello Games.

Również natywnie działające gry będą regularnie dodawane do oferty SHIELD. Wśród nich pojawią się m.in. takie tytuły jak Tomb Raider i Shadowgun Legends, a The Witness jest już dostępna od dzisiaj w sklepie Google Play.

Nvidia Shield TV
Nvidia Shield TV

W nadchodzących miesiącach urządzenia SHIELD TV zostaną wzbogacone o nowe możliwości związane ze sztuczną inteligencją, które odmienią sposób korzystania z domowej rozrywki.

  • Po raz pierwszy na telewizorach sterowana głosem funkcja Asystent Google. Funkcja Asystent Google została zoptymalizowana pod kątem ekranów telewizorów – dzięki niej największy ekran w domu wyświetla odpowiedzi graficzne uzupełniające odpowiedź dźwiękową. Komendy głosowe zastępują pilota, umożliwiając wyszukiwanie treści, pauzowanie, a także przewijanie do przodu i do tyłu. Sztuczna inteligencja Google może także usprawnić wyszukiwanie materiałów rozrywkowych i odpowiadać na pytania.
  • Funkcja SmartThings Hub natychmiastowo zmienia urządzenie SHIELD w inteligentne centrum obsługi domu, które potrafi połączyć się z setkami różnych domowych urządzeń.
  • NVIDIA SPOT, dodatkowy mikrofon do obsługi funkcji sztucznej inteligencji sprawia, że SHIELD staje się podstawą inteligentnego domu, kontrolując wszystkie urządzenia w jego obrębie. W sprzedaży później w tym roku.

SHIELD TV jest już dostępny w sprzedaży w Polsce (w sieci sklepów x-kom), kilku innych wybranych krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Cena zestawu z kontrolerem do gier i pilotem wynosi 999 zł. Również w tym miesiącu do sprzedaży trafi zestaw SHIELD Pro i będzie zawierać urządzenie z pamięcią masową o pojemności 500 GB, kontroler oraz pilota z gniazdem do podłączenia zestawu słuchawkowego. Nowy kontroler jest również sprzedawany oddzielnie w cenie 309 zł.

źródło: NVIDIA

KanAutor |2017-01-16T17:42:53+02:0016 stycznia 2017 17:42|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy, PC i Laptopy, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Nika 17 stycznia 2017 w 05:49 - Odpowiedz

    Chcę go mieć

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.