Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Snapdragon 835 w benchmarku GFXBench, spora poprawa wydajności grafiki

Snapdragon 835 w benchmarku GFXBench, spora poprawa wydajności grafiki

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że już wkrótce do telefonów trafi nowy układ Qualcomma, Snapdragon 835, produkowany we współpracy z Samsungiem w technologii 10 nm. Procesor ten pojawił się już na liście wyników benchmarku GFXBench, co daje nam pewien wgląd w jego wydajność.


Procesor będzie zawierać 8 rdzeni o taktowaniu 2,2 GHz. Dla porównania, obecnie najmocniejszy układ – Snapdragon 821 – ma dwa razy mniej rdzeni, z czego dwa działają według zegara 2,35 GHz, a dwa pozostałe 2,2 GHz.

Zadbano o to, by do tak dużej mocy obliczeniowej dopasować adekwatne możliwości graficzne. Zawarty w nowym układzie Qualcomma procesor graficzny Adreno 540 pokonuje w przedbiegach wszystkie inne układy obecne w smartfonach z Androidem, a także wygrywa z iPhone’em 7 Plus.

Choć opublikowane wyniki dotyczą wersji testowej i finalne wydanie będzie się zapewne nieco różnić, możemy z całą pewnością stwierdzić, że Snapdragon 835 będzie prawdziwą bestią pod względem wydajności i tempa wykonywania operacji.

Źródło: gsmarena.com

TomaszAutor |2016-12-07T19:12:03+02:007 grudnia 2016 19:12|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.