Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Mediatek wprowadza do oferty dwa nowe, 10-rdzeniowe procesory

Mediatek wprowadza do oferty dwa nowe, 10-rdzeniowe procesory

MediaTek ogłosił dziś rozszerzenie cechującej się wysoką mocą obliczeniową linii Helio X2x o modele oznaczone numerami 23 i 27. Obydwa z nich korzystają z dwóch mocniejszych rdzeni Cortex A72 oraz dwóch zestawów czterech słabszych rdzeni Cortex A53. Maksymalne taktowanie zegara wynosi 2,6 GHz, co jest spokojnym postępem wobec poprzednika, X25 z 2,5 GHz.


Obydwa procesory są w stanie obsłużyć podwójne aparaty, jako że takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w smartfonach korzystających z układów Mediateka. Mogą korzystać ze znanego z Huawei P9 systemu robienia zdjęcia w kolorze i jego monochromatycznej kopii w celu poprawienia ostrości obrazu.

Nowe procesory z linii Helio będą także pobierać 25% mniej energii przy zasilaniu ekranu. Dzięki nowemu systemowi Envelope Tracking Module szczytowe momenty działania będą również wymagać mniej mocy, konkretnie o 15%.

Mediatek poinformował, że nowe układy zawitają w urządzeniach „wkrótce”, nie zdradzając jednak konkretnych modeli czy dat.

Źródło: phonearena.com

Tomasz

Autor |2016-12-02T15:29:42+01:002 grudnia 2016 15:29|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.