Jesteś tutaj:-, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Telefony-3 proste sposoby na zmniejszenie limitu danych w telefonie

3 proste sposoby na zmniejszenie limitu danych w telefonie

Nie trudno przekroczyć limit transferu danych w smartfonie. W większości przypadków wystarczy trochę muzyki online, aktywny komunikator i dobry film, by Internet zwolnił do prędkości żółwia, właściwie uniemożliwiając korzystanie z sieci. Czy można temu zapobiec? Oczywiście! Oto trzy proste metody oszczędzania transferu.


  Metoda 1 – pilnuj limitów

  Jedną z metod jest monitorowanie zużycia. Telefony pracujące na Androidzie pozwalają na ustawianie powiadomień o wykorzystaniu transferu i własnych limitów przesyłu danych. Po przekroczeniu zadanych wartości użytkownik otrzymuje informację, a transfer danych zostaje automatycznie wyłączony.

  Metoda 2 – zbieraj dane offline

  Dobrym pomysłem na ograniczenie zużycia transferu danych jest wykorzystanie opcji offline w aplikacjach. Wiele z nich (m.in. mapy Google lub rozkład jazdy PKP) umożliwia ściągnięcie danych na telefon i korzystanie z nich bez dostępu do sieci.

  Metoda 3 – kontroluj co ściągasz

  Transfer zaoszczędzi również wyłączenie automatycznego pobierania zdjęć oraz zaprogramowanie kompresji danych w przeglądarce. Daje to dobre efekty, zwłaszcza gdy użytkownik często bywa w Internecie lub korzysta z messengerów.

Jeżeli powyższe metody nie przyniosły skutków, a limit miesięczny jest regularnie przekraczany, warto pomyśleć o zwiększeniu go. W oszacowaniu wielkości transferu pomogą ogólnodostępne programy, wyliczające przewidywane miesięczne zapotrzebowanie na podstawie informacji o sposobach używania smartfona i zainstalowanych aplikacjach.

źródło: AVG

KanAutor |2016-09-30T12:19:47+02:0030 września 2016 12:19|Kategorie: Android, Newsy, Poradniki, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

 1. swen 30 września 2016 w 17:20 - Odpowiedz

  Super poradnik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.