Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony-Android M ze wsparciem dla czytników linii papilarnych?

Android M ze wsparciem dla czytników linii papilarnych?

Kolejna wersja Androida, oznaczona literką M, ma oferować natywne wsparcie dla czytników linii papilarnych. System wzbogacony o odpowiednie API ma ujrzeć światło dzienne podczas konferencji Google I/O 2015, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.


Nowe API dla czytnika linii papilarnych ma pozwolić programistom, tworzącym aplikacje na Androida, na prosty dostęp do sensora z poziomu aplikacji, i zachęcić producentów smartfonów do stosowania tego rozwiązania w swoich urządzeniach. Za pomocą czytnika linii papilarnych będziemy mogli zalogować się do obsługiwanych aplikacji, dokonać płatności mobilnych, czy autoryzować zakupy w Sklepie Play.


Dzięki natywnemu wsparcia Androida dla skanera odcisków palców rozwiązanie te będzie bezpieczniejsze, niż w przypadku dodawania odpowiedniego kodu przez producentów w formie nakładki na system. W ostatnim czasie wykryto lukę w niektórych urządzeniach z Androidem, która umożliwiała hakerom na skopiowanie danych biometrycznych zanim trafiły one do bezpiecznego miejsca pamięci. W przypadku integracji API czytnika linii papilarnych z kodem Androida byłoby to znacznie trudniejsze.

Android M ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji Google I/O 2015, która odbędzie się w San Franisco 28 i 29 maja.

Źródło: Electronista

SewixAutor |2015-05-23T23:03:31+02:0023 maja 2015 23:03|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: , , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. zdziwony klient 23 maja 2015 w 22:20 - Odpowiedz

    Czy teraz wszyscy będą kopiować siebie nawzajem? Wystarczy, że jeden producent dołączy do telefonu lodówkę i za chwilę, wszyscy będą robić to samo?

  2. b 24 maja 2015 w 15:05 - Odpowiedz

    Pytanie brzmi gdzie powędrują te zeskanowane palce? W paszporcie odciski palców, w telefonie odciski ten świat małymi kroczkami zmienia się w świat policyjny. Nowy porządek …. ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.