Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Rośnie konkurencja dla Projektu Ara. Poznajcie PuzzlePhone

Rośnie konkurencja dla Projektu Ara. Poznajcie PuzzlePhone

Fińska firma Circular Device stworzyła własny projekt modularnego smartfona, w którym w prosty sposób można wymienić różne komponenty. Nazywa się PuzzlePhone i może zdobyć większą popularność niż Projekt Ara od Google. Dlaczego?


W odróżnieniu od Projektu Ara produkt Finów nie ma wyglądać jak zabawka złożona z wielu klocków. PuzzlePhone będzie się składać tylko z 3 części:

  1. kręgosłupa, czyli głównego elementu konstrukcyjnego, zawierającego ekran LCD, przyciski, głośnik i mikrofon
  2. serca, składającego się z baterii i reszty elektroniki
  3. mózgu, czyli procesora i aparatu.

Wskutek zmniejszenia liczby potrzebnych części PuzzlePhone może być mniej konfigurowalny niż urządzenia Projektu Ara, ale jednocześnie wygodniejszy dla użytkownika. Łatwiejsza będzie również dystrybucja części wymiennych. PuzzlePhone będzie korzystać z otwartego oprogramowania, którym początkowo będzie Android, jednak w przyszłości dzięki zaangażowaniu społeczności może obsłużyć także inne systemy.


Urządzenie ma być dostępne w 3 rozmiarach: z ekranem 4,3, 4,7 oraz 5,0 cali. Rynkowa premiera planowana jest na drugą połowie 2015 roku. W tej chwili nic nie wiemy na temat ceny.

Źródło: Zdnet

Sewix

Autor |2014-12-03T22:52:46+01:003 grudnia 2014 22:52|Kategorie: Android, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 4 grudnia 2014 w 11:56 - Odpowiedz

    Ciekawe co się okaże bardziej sprawdzone z tych 'tele phone pół-zlepione’ 😉 😎

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.