Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy-iBard24: nowa odsłona usługi do backupu danych w chmurze

iBard24: nowa odsłona usługi do backupu danych w chmurze

Comarch zaprezentował nową wersję polskiej usługi do backupu i archiwizacji danych w chmurze – iBard24, z której korzysta już ponad 15 tysięcy klientów.

Funkcjonalności wprowadzone w nowej odsłonie aplikacji pozwalają na wygodne synchronizowanie danych pomiędzy urządzeniami oraz ułatwiają pracę grupową na dokumentach. Użytkownicy iBard24 otrzymali również innowacyjne rozwiązania w mobilnej wersji iBard24.


Najnowsza wersja iBard24 została wyposażona w mechanizm dwustronnej synchronizacji danych umożliwiający wymianę plików pomiędzy wieloma urządzeniami w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu, użytkownicy uzyskają wielokanałowy dostęp do swoich danych ze wszystkich swoich urządzeń. Wprowadzenie tej funkcjonalności pozwoli na jeszcze wygodniejsze współdzielenie plików w chmurze i pracę grupową na dokumentach.

Wartość polskiego rynku cloud computingu ok. 200 mln zł (wywiad)/p>

smartfon czy tablet. W praktyce, dodanie pliku do synchronizowanego katalogu na jednym urządzeniu spowoduje, że plik automatycznie pojawi się w chmurze oraz na innych urządzeniach, na których korzystamy z usługi. Użytkownik korzystający z mechanizmu dwustronnej synchronizacji nie musi podejmować żadnych czynności w celu wysłania plików na serwer. Po wykryciu zmian aplikacja w ciągu kilku sekund samoczynnie przystąpi do działania – mówi Jacek Słowik, Product Manager iBard24.

Całkowicie przebudowana została także aplikacja mobilna dla systemu Android, która umożliwia teraz korzystanie z większości funkcji dostępnych w aplikacji dla komputerów. Oprócz łatwego dostępu do danych składowanych w chmurze, użytkownik aplikacji mobilnej iBard24 ma możliwość udostępniania plików z poziomu urządzenia mobilnego zarówno w sieci Internet, jak i innym użytkownikom usługi.

Synchronizacja plików to nie jedyna nowość, jaką ma do zaoferowania najnowsza wersja iBard24 na urządzenia mobilne. Aplikacja umożliwia kompleksowy backup całej zawartości urządzenia, m.in. skrzynki SMS/MMS, listy kontaktów, kalendarzy, dokumentów, zdjęć, filmów oraz ustawień urządzenia. W praktyce, daje to możliwość odtworzenia całej zawartości urządzenia mobilnego po zmianie, awarii lub kradzieży telefonu – dodaje Jacek Słowik.

Cloud Computing: rozwój i przyszłość w Polsce/p>

Zabezpieczenia stosowane w usłudze iBard24 zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i poufności przetwarzanych informacji. Dane użytkowników iBard24 są przechowywane na serwerach w Comarch Data Center, które zlokalizowano w Polsce – w Krakowie i Warszawie.

źródło: Comarch

KanAutor |2013-07-11T10:48:20+02:0011 lipca 2013 10:48|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Kamil 20 września 2013 w 07:33 - Odpowiedz

    Rośnie ciekawa konkurencja: http://www.transferoni.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.