Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Pozostałe, Sprzęt sieciowy, Telefony-Audioteka: opłata za audiobooki z poziomu aplikacji

Audioteka: opłata za audiobooki z poziomu aplikacji

Audioteka, oferująca audiobooki w formie plików do pobrania przez Internet, wzbogaciła swoją aplikację mobilną dla telefonów z systemem Google Checkout wewnątrz aplikacji.


Aplikacja Audioteka na telefony iPhone miała swoją premierę w kwietniu 2011. Od czerwca 2011 udostępnia mechanizm płatności za audiobooki z poziomu aplikacji czyli tzw. in–application–purchase. Od tego czasu Audioteka pozostaje jedną z najlepiej zarabiających aplikacji mobilnych w Polsce i utrzymuje sięna topie rankingu TOP GROSSING w polskim AppStore.

Mechanizm in-application-purchase polega na tym, że każdy użytkownik, który podczas rejestracji w iTunes pozostawił numer swojej karty kredytowej, może wygodnie kupować audiobooki przez aplikację Audioteki wykorzystując tą kartę kredytową – bez konieczności wpisywania jej numeru przy każdej transakcji.

Aby zapewnić wyjątkową elastyczność i wygodę zakupów audiobooków również poprzez aplikacje mobilne dla telefonów z systemem Android, dzisiaj podobny mechanizm Audioteka udostępniła w swojej androidowej aplikacji wbudowując w nią mechanizm Google Checkout.

Jeden z elementów sukcesu sprzedaży contentu on-line leży, moim zdaniem, w super wygodzie, prostocie i intuicyjności systemu oferującego taki content. Dlatego zależy nam, by system płatności, jako element całego procesu kontaktu użytkownika z naszym serwisem, również był super prosty, wygodny i bezpieczny. Wbudowanie w aplikacje Google Checkout zapewnia dokładnie to, o czym mówię powyżej i bardzo się cieszę, że Google udostępnił ten mechanizm również dla polskich aplikacji – mówi Marcin Beme z serwisu audioteka.pl.
Od rana aplikacja Audioteki znalazła się w pierwszej 20 rankingu najbardziej dochodowych aplikacji w polskim Google Play.

Audioteka w systemie ‘bada’ również z wbudowanym systemem płatności

W celu zapewnienia jeszcze szerszej dostępności mobilnych aplikacji na smartphony, Audioteka wprowadziła kolejną aplikację do słuchania audiobooków – tym razem na telefony z systemem operacyjnym ‘bada’ (Samsung). Aplikacja dla systemu ‘bada’ ma swoją premierę na urządzeniu Samsung Wave III w ofercie PLAY: Więcej na ten temat: Tutaj. Aplikacja jest preinstalowana jako fabryczne oprogramowanie powyższego telefonu wraz z najnowszą superprodukcją Audioteki, czyli audiobookiem „Gra o tron”.

Audiobooki to content mobilny, natomiast mobilni użytkownicy oczekują wygody. Robimy wszystko, by nasi klienci mieli najwygodniejszy dostęp do oferowanych przez nas audiobooków, niezależnie od tego, z jakich telefonów i z jakich systemów operacyjnych korzystają. Decyzja o premierze naszej najnowszej superprodukcji „Gra o tron” na telefonach komórkowych Samsunga w ofercie Play wynikła właśnie z przekonania, że telefony komórkowe stają się głównym nośnikiem mobilnej treści towarzysząc nam zawsze i wszędzie. – podkreśla Marcin Beme. Premiera „Gry o tron” w PLAY i na telefonie SAMSUNG WAVE III wsparta została kampanią ATL.

źródło: Audioteka

Kan

Autor |2012-05-09T10:00:07+02:009 maja 2012 10:00|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Pozostałe, Sprzęt sieciowy, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Wol sucha 9 maja 2012 w 09:06 - Odpowiedz

    Kiedy będą audiobooki ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.