Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet mobilny, Newsy-Dziś Matura Mobilna: Smartfon przygotuje do matury

Dziś Matura Mobilna: Smartfon przygotuje do matury

Na Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

Dziś Matura – Mobilna
Dziś Matura – Mobilna

System Android według danych z 2011 cieszy się największą popularnością wśród właścicieli smartfonów na świecie. W usłudze Google Play (dawniej Android Market i Google Music) jest dostępnych kilkaset tysięcy darmowych aplikacji. Jednak dotąd nie opracowano aplikacji z pomocą której maturzyści mogą skutecznie przygotowywać się do egzaminu dojrzałości.

Obecnie niemal każdy uczeń ma już telefon komórkowy, coraz więcej z nich staje się także właścicielami smartfonów wyposażonych w system Android. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie mobilnej wersji naszej aplikacji Dziś Matura – oczywiście za darmo – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Dzięki niej każdy, gdziekolwiek i o każdej porze, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne bez konieczności noszenia ze sobą stosu książek i innych materiałów – dodaje Tomczak.

Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności (np. na przestrzeni tygodnia), tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań. Wyniki, jeśli nie są zadowalające, można zresetować łącznie 3 razy.

Aplikacja jest pełni darmowa, by z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie telefonu z system Android. Następnie w wyszukiwarce usługi Google Play wystarczy wpisać: „Dziś Matura – Mobilna”. Jest ona również dostępna pod adresem: www.tinyurl.com/d8ddjow

Właściciele telefonów z innym systemem operacyjnym, mogą skorzystać z aplikacji Dziś Matura w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl

Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika „Testy maturalne. Matematyka” Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.

źródło: Casio

Kan

Autor |2012-04-11T13:44:43+02:0011 kwietnia 2012 13:44|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, Internet mobilny, Newsy|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Nieujawniony 11 kwietnia 2012 w 14:35 - Odpowiedz

    Przydatna aplikacja, tylko szkoda, że można robić jedno zadanie dziennie, bo jakby nie patrzeć do matury zostało nie dużo czasu, więc jedno zadanie dziennie to mało żeby się przygotować, ale jak ktoś już teraz zacznie robić te zadania w ramach przygotowania do następnego oku to jak najbardziej mu się przyda:)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile