Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-Alcatel-Lucent rozszerza globalną współpracą z Intelem

Alcatel-Lucent rozszerza globalną współpracą z Intelem

Alcatel-Lucent ogłosił rozszerzenie współpracy z Intel Corporation w zakresie rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych. Dzięki efektom tej współpracy, będzie można znacznie skrócić czas potrzebny do wprowadzenia nowych produktów na rynek i zwiększyć efektywność operacyjną, dając impuls dla rozwoju nowych usług opartych na technologii chmury, dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Alcatel-Lucent i Intel od dawna współpracują w obszarze wirtualizacji i obie firmy podjęły decyzję, aby zacieśnić partnerstwo i kontynuować wspólne wysiłki na rzecz rozwoju tych technologii. W opinii Alcatel-Lucent i Intela, zasoby oraz możliwości technologiczne obu firm powinny zostać wykorzystane do prac nad rozwojem tego typu rozwiązań, ponieważ w nadchodzących latach będą one stanowić podstawę i machinę napędową rozwoju całej branży teleinformatycznej.

Wirtualizacja Funkcji Sieciowych (NFV) jest obecnie rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym dla dostawców usług mobilnych, ponieważ pozwala zwiększać innowacyjność przy jednoczesnym szybkim zwrocie kosztów inwestycji w infrastrukturę sieciową all-IP, taką jak LTE. Rozszerzenie współpracy Alcatel-Lucent i Intel dotyczy przede wszystkim obszarów, dzięki którym możliwy będzie rozwój trzech platform Alcatel-Lucent, opartych na architekturze Intela:

  • Portfolio wirtualizowanych radiowych sieci dostępowych (RAN) – rozwój i optymalizacja produktów Alcatel-Lucent dla sieci LTE i LTE-Advanced. Rozwiązanie to pozwoli operatorom na wykorzystanie platform ogólnego przeznaczenia w konfiguracji, która zmniejszy TCO, a jednocześnie zwiększy możliwości skalowania sieci w zależności od zapotrzebowania na mobilny transfer danych w związku z szybko zmieniającymi się urządzeniami i aplikacjami.
  • Platforma Cloud – rozwój i optymalizacja platformy NFV CloudBand firmy Alcatel-Lucent, w tym wspólny wkład w rozwój społeczności open source oraz przyspieszenie testów, walidacji i wdrożenia przez dostawców usług technologii i produktów opartych na NFV.

  • Wydajne Przetwarzanie Pakietów dla zaawansowanych platform i funkcji IP/MPLS – zapewnienie zespołowi Acatel-Lucent pracującemu nad rozwojem IP wiedzy potrzebnej do wykorzystania wszystkich możliwości architektury Intel w celu zwiększenia wydajności wirtualizowanych funkcji IP/MPLS.

Alcatel-Lucent na MWC:

19 lutego 2014 Alcatel-Lucent ogłosił swoją ambitną ścieżkę rozwoju infrastruktury wirtualizowanych funkcji sieciowych (NFV), takich jak wirtualne sieci EPC, IMS i LTE RAN, które pozwalają operatorom sieci mobilnych podnieść wydajność, szybciej reagować na zmieniające się warunki i zwiększać innowacyjność przedsiębiorstw. Podczas targów mobile World Congress na stoisku Alcatel-Lucent prezentowane było portfolio rozwiązań NFV oferowanych przez firmę.

źrodło: Alcatel-Lucent

KanAutor |2014-02-27T16:36:38+02:0027 lutego 2014 16:36|Kategorie: Alcatel, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.