Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-OPPO i Hasselblad podczas Paris Photo Exhibition 2023 ogłosiły powstanie nowej generacji aparatów HyperTone

OPPO i Hasselblad podczas Paris Photo Exhibition 2023 ogłosiły powstanie nowej generacji aparatów HyperTone

W lutym 2022 roku OPPO ogłosiło trzyletnią współpracę z legendarną marką Hasselblad w celu rozwoju możliwości fotograficznych swojej flagowej serii smartfonów Find. W jej ramach firmy opracują kolejną wersję HyperTone, czyli rozwiązania, które zapoczątkuje nową erę fotografii obliczeniowej. Zostanie ono zaprezentowane w 2024 roku. Wspólny projekt został ogłoszony podczas Paris Photo 2023 – jednych z największych na świecie międzynarodowych targów sztuki poświęconych fotografii.

Mechanizm HyperTone, który ma zostać zintegrowany z przyszłymi flagowymi modelami serii OPPO Find, został zaprojektowany pod kątem osiągnięcia lepszej jakości mobilnej fotografii. Wykorzystana do tego zostanie technologia aparatu HyperTone All Main Camera System, silnik graficzny HyperTone Image Engine i ekran HyperTone ProXDR. Zaangażowanie marki Hasselblad obejmie rozwój jej trybu w aparatach OPPO oferującego jedne z najlepszych w branży efekty fotografii portretowej

image processing20231117 2491100 1n0i12q

Oliver Zhang, Imaging Director OPPO podczas Paris Photo Exhibition 2023

 

Usprawnienia nowej generacji

Usprawnienia w trybie portretowym opracowanym przez Hasselblad obejmą poprawę kolorystyki ludzkiej skóry na bardziej naturalną oraz realistyczne rozmycie tła. Algorytm zastosowany w kolejnej wersji HyperTone zapewni o 60% mniejsze zaszumienie obrazów i poprawi ich klarowność. Technologia ta pozwoli także uzyskać lepszą dynamikę tonalną wyświetlanych obrazów.

OPPO nie tylko czerpie z technologii, ale przewodzi pewnej rewolucji fotograficznej, kierując się estetyką. W związku z tym w Laboratorium OPPO zajmującym się fotografią zatrudnionych jest 10% techników fotograficznych, 50% profesjonalnych fotografów i 40% ekspertów od kolorów. Poprzez podział funkcji, planowanie rozwiązań i precyzyjne dostrajanie, OPPO stworzyło nowy standard rozwoju technologii fotograficznej, rozpoczynając innowacyjne podejście w fotografii obliczeniowej.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.