Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Pjongczang 2018: darmowe Galaxy Note8 firmy Samsunga nie dla Iranu i Korei Północnej

Pjongczang 2018: darmowe Galaxy Note8 firmy Samsunga nie dla Iranu i Korei Północnej

Wspieranie sportowców oraz całej Olimpijskiej Rodziny to dla Samsung już tradycja. W tym roku firma podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich podarowała uczestnikom swoje smartfony. Nie wszyscy jednak otrzymali gratisowe telefony. Pominięci zostali reprezentanci z Korei Północnej i Iranu. W wiosce olimpijskiej zawrzało.

 

Przypominamy, ze we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (International Olympic Committee – IOC) i Komitetem Organizacyjnym Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Pjongczang 2018 (PyeongChang Organizing Committee for the 2018 Olympic & Paralympic Winter Games – POCOG) firma Samsung dostarczyła ponad 4000 urządzeń wszystkim Olimpijczykom, jak również Rodzinie Olimpijskiej, w tym pracownikom IOC i POCOG.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Samsung zapewni ekskluzywną edycję Galaxy Note8 Paraolimpijczykom

Aby uczcić tę wyjątkową okazję, w urządzeniach z edycji limitowanej zostały zainstalowane tapety o tematyce Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Dodatkowym elementem będą preinstalowane aplikacje, które pomogą w pełni cieszyć się uczestnictwem w Igrzyskach.

Samsung Paraolimpijczykom

Wspomniane kraje nie otrzymały prezentu od Samsunga, gdyż firma obawiała się naruszenia międzynarodowych sankcji związanych z zakazem dostarczania do tych dwóch państw towarów luksusowych oraz takich, które mogą być wykorzystywane do celów militarnych.

W odpowiedzi Iran  w ostrych słowach wyraził swoje oburzenie: „Nie będziemy siedzieć cicho, gdy obraża się naszą narodową dumę, tożsamość i godność. A jeśli Samsung nie przeprosi, może to wpłynąć na nasze stosunki handlowe z firmą„.

Pod wpływem presji Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że smartfony otrzymają wszystkie reprezentacje. Co więcej, kadra z Iranu będzie mogła je zatrzymać i przewieźć na swój teren. Nieco inaczej wygląda sytuacja z reprezentacją Korei Północnej. Sportowcy telefony otrzymają, ale nie będą mogli go zachować. MKOI nie określił jednak, co Koreańczycy mają później zrobić ze sprzętem.

źródło: Business InsiderAutor |2018-02-11T09:46:34+02:0011 lutego 2018 09:45|Kategorie: Android, Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Emil 11 lutego 2018 w 11:36 - Odpowiedz

    Jeżeli mogą startować to czemu ich się wyklucza? Czy sport nie może obejść się bez polityki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.