Zeit Online opublikował raport przygotowany przez niemieckich naukowców z którego wynika, że Windows 8 jest niebezpieczny. Luki w nim zawarte mogły być wykorzystywane przez NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego), która płaciła za inwigilacje internautów. Przypomnijmy, że zdaniem dziennika Guardian ten amerykański organ zlecał między innymi Facebook’owi oraz Microsoft’owi śledzenie ruchów internautów z całego świata, co jest niezgodne z prawem.

Zdaniem twórców raportu dzięki backdoorom, które znajdują się w ósemce będzie można nawet przejąć kontrolę nad całym komputerem. Co więcej – sugerują oni aby w placówkach rządowych używać starszej wersji systemu Windows. Naukowcy twierdzą, że siódemka jest o wiele bardziej bezpieczna.

Należy zauważyć, że luki te najprawdopodobniej nie zostaną załatane przy okazji aktualizacji systemu. Microsoft nie ustosunkował się jeszcze do opublikowanych informacji.
Źródło:Zeit OnLine, Guardian
Marcin Kusz
Czy zamierzacie naprawić RSS?
Nie mogę subskrybować kanału ponieważ jest źle sformatowany- dokładnie chodzi o news dot Biblioteki Narodowej. Bardzo proszę o naprawienie błędu.
Pozdrawiam
Dziękuje za informację, sprawdzimy. Proszę na mój adres kandrzej@telix.pl opisac dokładnie problem,podać link do informacji. Ułatwi nam to w naprawie błędu. Andrzej
Kan,
dzięki, już działa. Nawet nie zdążyłem wysłać maila 🙂
Pozdrawiam!
Super. Miłego weekendu.