Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Tablety, Telefony, Wywiady-Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona i z tabletu? (wideo)

Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona i z tabletu? (wideo)

Hakerzy biorą na cel nasze telefony i tablety. Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują użytkowników urządzeń mobilnych. Wielu z nas nie jest tego świadomych i ignoruje zagrożenie.

Najczęstszym łupem hakerów są numery kart kredytowych, hasła do kont bankowych oraz prywatne fotografie. Ułatwienie dla przestępców stanowią wady w oprogramowaniu sprzętu, jak również nieostrożność użytkowników. Jej przykładem jest korzystanie z nieautoryzowanych aplikacji – część z nich ma trojany. Pozwalają one atakującemu przejąć urządzenie mobilne i wykorzystać je do własnych celów. Podobne zagrożenie stanowią zero-daye, ataki wykorzystujące luki w oprogramowaniu. Uwagę trzeba zwrócić też na urządzenia podpinane do telefonu czy tabletu. Ładowarki także mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Aby zabezpieczyć swoje urządzenie mobilne, należy w pierwszej kolejności ustawić silne hasło i wystrzegać się pobierania aplikacji z nieznanych źródeł. „Jeżeli nasz sprzęt ma funkcję identyfikacji odcisku palca lub funkcję szyfrowania karty pamięci, powinniśmy z nich korzystać. Nigdy nie łączmy się z niezabezpieczonymi stronami i nieznanymi punktami Wi-Fi, zwłaszcza w celu sprawdzenia skrzynki pocztowej albo konta bankowego” – radzi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Rafał Skrzypek z firmy Grey Wizard. Ważne, aby respektować wszelkie ostrzeżenia wysyłane przez nasze urządzenie. „I pod żadnym pozorem nie udostępniajmy telefonu ani tabletu nieznanym osobom” – podkreśla ekspert.

Zasady te są uniwersalne i powinny być przestrzegane także w firmach. Ponadto dział IT musi na bieżąco monitorować aktualizowanie oprogramowania sprzętu oraz regularnie go skanować. Po odejściu pracownika trzeba zresetować używane przez niego urządzenia mobilne do ustawień fabrycznych i sprawdzić, czy działają one prawidłowo.

źródło: infoWire.pl

Kan

Autor |2015-11-19T06:57:48+01:0019 listopada 2015 06:57|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Tablety, Telefony, Wywiady|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.