Jesteś tutaj:-, Rynek, Wywiady-Dziś startują targi CeBIT w Hanowerze (wideo)

Dziś startują targi CeBIT w Hanowerze (wideo)

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. Trwające od 5 do 8 marca targi CeBIT to światowa platforma spotkań branży teleinformatycznej i gospodarki cyfrowej. Dzięki formule łączącej targi, konferencje, wykłady światowych sław, eventy korporacyjne i rozmowy w kuluarach, CeBIT inspiruje, daje impuls do rozwoju branży i ułatwia osiągnięcie sukcesu na rynku.

Przewodnim tematem tegorocznej edycji targów będzie „shareconomy” –coraz bardziej popularne w świecie biznesu dzielenie się wiedzą, zasobami, kontaktami i doświadczeniami, a także współużytkowanie dokumentów, infrastruktury, produktów i usług. Mowa też będzie o mobilność (mobility), chmurze obliczeniowej (cloud computing), dużych bazach danych (big data), biznesie społecznościowym (social business) oraz internecie rzeczy (internet of things).

Stoiska i wykłady zgrupowane są w cztery obszary tematyczne: pro (rozwiązania dla przedsiębiorstw), gov (produkty i usługi dla sektora publicznego i służby zdrowia), life (produkty w działaniu i nowe modele biznesowe), lab (przełomowe innowacje i trendy jutra).

Ponad 200 polskich firm pokaże swoje produkty i usługi na rozpoczynających się we wtorek informatycznych targach CeBIT. W ceremonii otwarcia obok kanclerz Niemiec Angeli Merkel udział wezmą premier Donald Tusk, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Polska branża teleinformatyczna rośnie w siłę. W minionych latach rozwijała się w tempie ponad 10 proc. rocznie, podczas gdy w Europie Zachodniej wzrost był minimalny. – Dzięki temu, że Polska została krajem partnerskim CeBIT, my Niemcy możemy zobaczyć niesamowity rozwój Polski i to, jak jest wykorzystywany do tworzenia nowych miejsc pracy – powiedziała podczas otwarcia targów kanclerz Niemiec Angela Merkel. Polski rząd chce wykorzystać strategiczne partnerstwo, by wypromować firmy teleinformatyczne nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.

Mocny udział Polski w targach jest szansą dla wszystkich zainteresowanych partnerów zagranicznych, by dokladniej zapoznali się z polskim rynkiem teleinformatycznym i możliwościami, jakie oferuje – podkreślał podczas inauguracji premier Donald Tusk. – Polska teleinformatyka pozostaje w pewnym stopniu nadal nieodkrytym przez Europę i świat skarbem. I ci, którzy jako pierwsi ten skarb odkryją, czyli inwestorzy, usługobiorcy, usługodawcy, partnerzy biznesowi zyskają najwięcej.

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział przeszło 4 tysiące wystawców z 70 krajów, a ich ekspozycje obejrzało ponad 310 tys. osób. W tym roku do Hanoweru udało się ponad 200 wystawców z Polski.

CeBIT to jest wielkie wydarzenie dla Polski, dlatego że po raz pierwszy jesteśmy partnerem tak wielkiego wydarzenia w branży – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, współorganizatora polskiej obecności na targach. – Ale to nie tylko udział przedstawicieli polskiego rządu w oficjalnych wydarzeniach. Zorganizowaliśmy dla przedsiębiorców z kraju miejsce wystawowe, na którym będziemy pokazywać polskie produkty i prezentować polskie firmy z branży teleinformatycznej. Organizujemy również spotkania biznesowe dla polskich przedsiębiorców.

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

Kan



Autor |2013-03-05T07:05:10+01:005 marca 2013 07:05|Kategorie: Newsy, Rynek, Wywiady|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.