Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Szef Apple poinformował o inwestycjach w kryptowalutę

Szef Apple poinformował o inwestycjach w kryptowalutę

CEO Apple – Tim Cook – stwierdził w jednym z wywiadów, że rozsądne jest posiadanie bitcoinów i Ethereum w celu dywersyfikacji inwestycji.

Na konferencji DealBook, Tim Cook – szef Apple –  powiedział, że jest właścicielem kryptowalut – pisze o tym portal CNBC. Według Cooka rozsądne jest inwestowanie w Bitcoin i Ethereum w celu dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Cook nie ujawnij jednak ani wielkości swoich inwestycji ani tego w jakie aktywa inwestuje. A jak podaje serwis https://btc-loophole.com/bg może to być zyskowne.

Szef Apple powiedział również, że przez pewien czas interesował się tematem kryptowalut i badał branżę zasobów cyfrowych. Dodał jednak, że jest to jego osobista decyzja i firma Apple na razie nie rozważa wprowadzenia kryptowalut jako środka do płatności. Apple nie zamierza też – w przeciwieństwie do Tesli, która nabyła Bitcoinów za ponad 1 mld Dolarów – kupować kryptowalut. A środki na zakupy firma ma spore – szacuje się, że Apple posiada 200 mld wolnej gotówki do wydania. Póki co nie będziemy mogli więc kupić iPhone płacąc za niego Bitcoinami.

Szef Apple odniósł się także do zakupu kryptowalut przez jego firmę, który na razie nie jest rozważany:

 

„Nie sądzę, aby inwestorzy kupowali akcje Apple, by być narażonym na ryzyko posiada krytpowalut” — zauważył Cook.

 

Wcześniej szef Apple także wspominał o kryptowalutach. W 2019 r. Cook twierdził, że firma nie planuje wydania własnej kryptowaluty, ponieważ jest to domeną Państwa.

Majątek szefa Apple szacowny jest na 1.4 mld USD. W sierpniu tego roku otrzymał on akcje Apple o wartości 750 mln USD jako wynagrodzenie za dobre wyniki spółki.  Nie dziwi więc, że tak duży majątek chce on dywersyfikować i jedną z pozycji w jego portfolio są właśnie kryptowaluty.

Autor |2021-11-18T12:23:27+01:0017 listopada 2021 11:45|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.