Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Wydarzenia-Kryptowaluta Chia wywołuje wzrost produkcji dysków twardych

Kryptowaluta Chia wywołuje wzrost produkcji dysków twardych

Zapotrzebowanie na dyski twarde gwałtownie wzrosło wraz z pojawieniem się kryptowaluty Chia, która szybko zyskuje popularność wśród górników. Firmy Seagate i Western Digital zgłosiły wzrost produkcji swoich urządzeń, jednak ich możliwości produkcyjne są ograniczone.

Eksperci twierdzą, że nie jest wykluczone, że dyski twarde wkrótce staną się deficytem, podobnie jak karty graficzne. Chodzi przede wszystkim o urządzenia o dużej pojemności, te same, które są używane we droższych komputerach i serwerach.

Z tego powodu, najwyższej klasy elektronika, może również stać się deficytem, co z pewnością sprawi, że producenci i sprzedawcy podniosą ceny. Tymczasem producenci nie są  gotowi do szybkiego uruchomienia nowych linii do produkcji dysków twardych. Aż 70% ich zdolności jest zajętych realizacją kontraktów długoterminowych. Z drugiej strony, nikt nie wie, jak wiele osób będzie wydobywało Chia w przyszłości.

Kryptowaluta Chia

Kryptowaluta Chia (XCH) w 2017 roku została wymyślona przez twórcę systemu wymiany plików BitTorrent –  Brama Cohena.

Zgodnie z projektem twórcy, główną cechą nowej kryptowaluty jest jej przyjazność dla środowiska. Aby natychmiast wskazać różnicę pomiędzy XCH a innymi altcoinami, proces wydobywania tokenów, zamiast wydobywania, został nazwany „farmowaniem”. Zdaniem Cohena, górnictwo kojarzy się z czymś z dziedziny wydobycia węgla w kopalniach, co oznacza, że jest szkodliwe dla ekologii. „Farming” natomiast, jest czymś ekologicznym i nawiązuje do rolinictwa.

 

Kryptowaluta Chia

 

Po uruchomieniu altcoina, w ciągu jednego miesiąca, kurs Chia zdołał wzrosnąć do 1,9 tysiąca USD, a następnie spaść do 562 USD. 21 maja średnia cena monety Chia wynosiła około 994 USD. Teraz cena kryptowaluty wynosi 502,40$.

Więcej informacji o kryptowalutach na: https://bitcoinup-pro.com/tr/login

 

Autor |2021-06-11T12:23:06+02:0011 czerwca 2021 12:23|Kategorie: Finanse, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.