Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek-Firmy górnicze w Chinach otrzymały zakaz wydobywania kryptowaluty

Firmy górnicze w Chinach otrzymały zakaz wydobywania kryptowaluty

Władze chińskiej prowincji Syczuan zażądały wstrzymania działalności największych firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut i zakazały lokalnym firmom energetycznym dostarczania im energii elektrycznej. Pisze o tym serwis 8btc, powołując się na zawiadomienie opublikowane przez władze.

 

18 czerwca komisja rozwoju i reform prowincji Syczuan oraz lokalny departament energii wskazały 26 przedsiębiorstw, zajmujących się wydobywaniem kryptowalut, których działalność powinna zostać wstrzymana w ciągu 2 dni (do 20 czerwca).

Zgodnie z dokumentem, wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne prowincji są zobowiązane do zaprzestania dostaw energii elektrycznej do górników i zgłosić się do regulatora z raportem do 25 czerwca. Lokalne organy nadzoru przeprowadzają również kontrolę w celu zidentyfikowania przedsiębiorstw wydobywających kryptowaluty. Wszystkie regiony Syczuanu otrzymały zakaz wydawania zezwoleń na pracę nowym firmom z tego obszaru.

Według dziennikarza Colina Wu, prowincje Syczuan i Yunnan mają wiele małych elektrowni wodnych, które mogą nadal współpracować z górnikami. Duzi gracze jednak zamkną się już niedługo.

 

 

W Syczuanie górnicy zużywają głównie nadwyżkę energii wodnej. Od maja do października w prowincji jest sezon „wysokiej wody” — w tym czasie wzrasta wydajność lokalnych elektrowni, co zapewnia nadwyżkę energii i niskie opłaty.

 

crypta china

Źródło: EPA

 

Wcześniej informowano, że władze Syczuanu pozwolą lokalnym górnikom pracować do końca września.

W maju 2021 r. wicepremier Liu He powiedział, że władze zamierzają podjąć skuteczne działania w zakresie wydobywania kryptowalut i handlu bitcoinami.

Przypomnijmy, że trzy chińskie prowincje wprowadziły ograniczenia wydobycia kryptowalut: Yunnan, Qinghai i Xinjiang. Władze regionu autonomicznego Mongolia Wewnętrzna również rozpoczęły walkę z wydobyciem kryptowalut.

Więcej na temat kryptowalut na libra-profitsysoftware.com/login

 

Autor |2021-06-21T16:00:44+02:0021 czerwca 2021 14:48|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.