Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek-Chińscy kopacze kryptowalut przewożą samolotami tony swojego sprzętu do USA

Chińscy kopacze kryptowalut przewożą samolotami tony swojego sprzętu do USA

Władze Chin zakazują wydobywania kryptowalut. Mongolia Wewnętrzna, Syczuan oraz inne prowincje i miasta odłączają górników od prądu, a instytucje finansowe blokują transakcje. Obecnie wydobywanie kryptowalut w Chinach jest już mcno utrudnione, a górnicy transportują sprzęt do innych krajów.

Według MyDrivers, nawet zanim Syczuan ogłosił decyzję o przerwaniu dostaw energii elektrycznej, niektórzy górnicy już przygotowali się do przeprowadzki za granicę. Stany Zjednoczone to dobry wybór, Texas jest dość popularny wśród górników, w stanie można znaleźć odpowiednią działkę w słabo zaludnionej dzielnicy i zbudować tam nowy obiekt, a także liczyć na dość tanią energię. Oprócz Texasu istnieją też inne regiony, które również nadają się do wydobycia.

 

 

Niedawno w sieci pojawiła się informacja o transporcie 3 ton sprzętu górniczego do Maryland samolotem czarterowym. Zostało to zgłoszone przez dziennikarkę CNBC Eunice Yoon na  Twitterze. Firma logistyczna w Kantonie oferuje bardzo korzystną taryfę, tylko 9,37 USD za kg, więc koszt transportu 3 ton sprzętu będzie wynosił mniej niż 30 000 USD.

 

Снимок экрана 2021 06 25 в 10.46.18

 

Jak  podaje Oficjalna aplikacja Crypto Engine, obrót kryptowalutami jest cały czas rentowny. W ciągu ostatniego miesiąca Hashrate Bitcoina spadł z rekordowego 180,7 mln TH/s w połowie maja do około 116,2 mln TH/s w ostatnią środę.

Według ekspertów, wyłączenie górników w Chinach spowoduje, że udział innych górników w sieci wzrośnie, co uczyni wydobycie znacznie bardziej opłacalne.

 

„Gdy Hashrate sieci będzie spadał, trudność także spadnie, Hashrate, który pozostaje aktywny w sieci, otrzyma więcej nagród za wydobycie według swojego proporcjonalnego udziału” – powiedział Kevin Zhang, wiceprezes firmy kryptograficznej Foundry, CNBC.Autor |2021-06-25T14:18:40+02:0025 czerwca 2021 14:18|Kategorie: Finanse, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.