Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek-Brytyjscy górnicy wydobywają Ethereum za pomocą obornika krowiego

Brytyjscy górnicy wydobywają Ethereum za pomocą obornika krowiego

Krytycy kryptowalut często mówią o tym, że  proces ich pozyskiwania jest nieekologiczny. Za dużo energii elektrycznej wydaje się na wirtualne monety i  z powodu tego dużo dwutlenku węgla trafia do atmosfery. Górnicy z Wielkiej Brytanii postanowili zmienić nieco krytyczne nastawienie do kryptowalut. Uzyskują Ethereum w ekologiczny sposób – z krowiego obornika. O właścicielach gospodarstwa rolnego z Wielkiej Brytanii opowiedział kanał telewizyjny BBC.

Według właściciela farmy Philipa Hughesa,  przez całe swoje życie zajmował się on hodowlą bydła. W pewnym momencie zwierząt było tak dużo, że obornik stał się poważnym problemem. Wtedy została podjęta ważna decyzja o wykorzystaniu odchodów krowich do pozyskania energii i  wydobycia Ethereum.  Kryptowaluta jest pozyskiwana ze spalania metanu.

Proces ten jest możliwy dzięki fermentacji beztlenowej (anaerobic digestion) z której uzyskuje się metan –  następnie duże sześciocylindrowe silniki, które pracują z prędkością 500 obrotów na minutę przekształcają gaz w energię elektryczną.

2/3 otrzymanej energii jest przeznaczona do zasilania samej farmy i floty, a pozostała część idzie do instalacji górniczych, które składają się z kart graficznych. Póki cowydobywany jest tylko Ethereum. Jeśli masz możliwość pozyskania biogazu i chcesz przy tym zarobić to zrób taką instalację i rozpocznij handel – mówi rolnik

 

Dochód jest dobry, ale zależy od dnia – powiedział Philip Hughes

 

Co ciekawe, rolnik również zajmuje się wynajmowaniem fermentatorów. Pomaga mu w tym Josh Riddett (na zdjęciu po prawej), który prowadzi firmę Easy Crypto Hunter w Manchesterze.

Panowie twierdzą, że zainstalowali taki sprzęt już w 42 obiektach. Koszt każdej instalacji wynosi około 18 tysięcy Funtów (~ 95.509 zł)

 

Kurs Ethereum jest teraz niestabilny, ale nie przeszkadza mi to, w interesującym spędzaniu czasu, badając rynek kryptowalut – powiedział Philip Hughes

 

 Autor |2021-06-18T14:46:03+02:0018 czerwca 2021 14:45|Kategorie: Finanse, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.