Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek-Visa rozszerza możliwości globalnego przesyłania pieniędzy dzięki Visa Direct Payouts

Visa rozszerza możliwości globalnego przesyłania pieniędzy dzięki Visa Direct Payouts

Visa ogłosiła dodanie do Visa Direct, platformy płatności typu push realizowanych w czasie rzeczywistym, usługi Visa Direct Payouts. Nowe rozwiązanie umożliwi klientom i partnerom Visa na całym świecie skorzystanie z jednej platformy do przesyłania płatności na kwalifikujące się karty w przypadku wypłat krajowych lub na kwalifikujące się karty i rachunki w przypadku płatności transgranicznych.

 

„W miarę jak handel cyfrowy nabiera tempa, Visa wprowadza innowacje, aby zapewnić instytucjom finansowym, rządom, osobom fizycznym i firmom nowe sposoby płacenia i otrzymywania płatności, które uzupełniają rozwiązania kartowe” – powiedział Sebastian Geldner, dyrektor działu rozwoju biznesu Visa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. „Wprowadzenie Visa Direct Payouts to ważny krok w rozszerzeniu przez Visa obsługi płatności z rachunku na rachunek, który umożliwi obsłużenie dodatkowych 2 miliardów rachunków bankowych na całym świecie. Przejęcie przez Visa spółki Earthport, w połączeniu ze skalą i wydajnością VisaNet, pozwoliło naszym klientom zmienić sposób wdrażania i optymalizacji programów globalnego przesyłania pieniędzy”.

 

Elastyczne interfejsy API Visa Direct Payouts umożliwiają uproszczenie często złożonych procesów zarządzania środkami i wysyłania pieniędzy za pośrednictwem wielu sieci i pośredników na całym świecie. Rozwiązanie upraszcza globalny transfer pieniędzy za pośrednictwem jednego połączenia z VisaNet, umożliwiając instytucjom finansowym, fintechom, firmom realizującym przekazy pieniężne i bankom korporacyjnym obsługę nowych procesów płatności, przyczyniających się do rozwoju ich organizacji. Visa Direct Payouts obsługuje operacje krajowe i zagraniczne przeprowadzane w czasie rzeczywistym, obejmujące przelewy między osobami (P2P), business-to-small business (B2SB) i business-to-customer (B2C), np. wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń, wypłaty dla sprzedawców z platform typu marketplace, szybsze wypłaty zarobionych pieniędzy dla pracowników, a także przekazy pieniężne.

 

Dzięki dostępowi do Visa Direct Payouts, klienci i partnerzy Visa na całym świecie wprowadzają nowe programy przesyłania pieniędzy.

  • Standard Chartered Bank (Hong Kong) Limited rozszerza usługę cyfrowych przelewów międzynarodowych dla klientów bankowości detalicznej.
  • MoneyGram wprowadza ulepszone funkcje przekazywania środków dla swoich klientów, którzy wysyłają pieniądze do bliskich za granicą lub odbierają je od nich.
  • KyckGlobal, fintech współpracujący z Visa, oferuje różne rozwiązania typu B2SB i B2C za pośrednictwem swojego systemu do obsługi płatności. Obejmują one wypłaty odszkodowań z ubezpieczeń, szybkie rozliczenie na platformach marketplace dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz szybki dostęp do zarobionych pieniędzy dla wykonawców i pracowników godzinowych.

 

Komentarze klientów i partnerów dotyczące Visa Direct Payouts

„W 2020 roku odnotowaliśmy wzrost transgranicznych transakcji cyfrowych MoneyGram Online o 152% rok do roku i imponujący wzrost wolumenu transakcji Visa Direct o 650% w czwartym kwartale. Oznacza to, że popyt konsumentów na nasze usługi płatności cyfrowych P2P wciąż dynamicznie rośnie” – powiedział Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny MoneyGram. „Dalszy wzrost dzięki Visa Direct jest ważnym elementem naszej strategii, w której najważniejszy jest klient. Jesteśmy w stanie zapewnić sprawną i bezproblemową obsługę klienta, a także umożliwić transfer środków w czasie rzeczywistym milionom osób, które korzystają z naszych usług na całym świecie”.

„Nasi klienci współpracują z różnymi odbiorcami płatności, między innymi wykonawcami i pracownikami realizującymi pojedyncze zlecenia (w ramach tzw. gig economy), z których każdy ma inne potrzeby płatnicze, takie jak wypłata prowizji, zwrot środków czy wypłata odszkodowania z ubezpieczenia” – dodaje Ashish Bahl, dyrektor generalny i założyciel KyckGlobal. „Dzięki Visa Direct jesteśmy w stanie zapewnić klientom naszych klientów szybkie i bezpieczne płatności wszędzie tam, gdzie odbierają swoje środki, co ma szczególnie duże znaczenie w obecnej sytuacji ekonomicznej”.

 

Dzięki wprowadzeniu Visa Direct Payouts, Visa Direct zapewnia różnokierunkowy dostęp do łącznie 5 miliardów kart i powiązanych z nimi rachunków w ponad 200 państwach i regionach, obsługując 160 walut i mając połączenia z 16 sieciami kart, 65 krajowymi automatycznymi izbami rozliczeniowymi (ACH), siedmioma sieciami płatności w czasie rzeczywistym (RTP) i pięcioma bramkami płatniczymi. W przypadku transakcji Visa Direct Visa oferuje usługi o wartości dodanej, między innymi w obszarach bezpieczeństwa i tokenizacji, dając małym i średnim firmom oraz konsumentom pewność podczas dokonywania i otrzymywania płatności oraz przesyłania pieniędzy za granicę.Autor |2021-04-01T22:57:50+02:002 kwietnia 2021 09:00|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.