Jesteś tutaj:-, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Praca, Rynek, Wydarzenia-Polski inwestor zainwestował w fiński Wolt

Polski inwestor zainwestował w fiński Wolt

Fińska firma technologiczna Wolt, oferująca ekspresowe dostawy jedzenia, pozyskała  nowego inwestora- Łukasza Gadowskiego, przedsiębiorcę i współzałożyciela Delivery Hero. Wolt, od momentu założenia w Helsinkach, w zaledwie sześć lat rozszerzył swoją działalność na 23 kraje i ponad 100 miast na całym świecie. Ostatnio wystartował w Niemczech w sierpniu tego roku.

  • Inwestując w Wolt, Gadowski chce wesprzeć zespół Wolta, dostrzegając w firmie ogromny potencjał
  • „Standardy Wolt dotyczące obsługi klientów, kurierów i restauracji, generują korzyści dla wszystkich uczestników procesu dostawy. Zespół Wolt nie tylko sprawdził się w branży food delivery, ale dysponuje wystarczającym potencjałem, aby zapewnić firmie długofalowy sukces”. – powiedział Łukasz Gadowski
  • W ciągu sześciu lat od założenia Wolt rozszerzył swoją działalność na 23 kraje
    i ponad 100 miast
  • Dotychczas Wolt w ramach inwestycji pozyskał łącznie 267 milionów euro.

 

 „W przypadku tej inwestycji istotne są nie alokowane fundusze, ale fakt połączenia sił z Łukaszem. Jako jeden ze współzałożycieli Delivery Hero zna tajniki naszej branży i posiada doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym możemy stać się marką obecną na całym świecie. To co nas łączy to przeświadczenie, że klient musi być zawsze traktowany priorytetowo, natomiast rozwój powinien opierać się na wydajności i długoterminowej perspektywie” – powiedział Miki Kuusi, CEO i współzałożyciel Wolt.

 

 „Szukałem sposobów na ulepszenie rynku dostaw jedzenia w Niemczech. Nasze ścieżki skrzyżowały się z Mikim i byłem pod wrażeniem Wolta jako firmy. Ich DNA to połączenie technologii i wydajności w połączeniu z troską o klientów i motywacją do działania. Inwestuję w Wolt, ponieważ oferują wysokiej jakości usługi dostawy, a także mają potencjał, aby stać się marką globalną. Chcę przyczynić się do ich sukcesu i pomóc zespołowi osiągnąć długoterminowe cele” – komentuje  Łukasz Gadowski.

 

Lukasz Gadowski

Lukasz Gadowski

 

Łukasz Gadowski jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców i inwestorów venture capital na europejskim rynku technologicznym. Jego dotychczasowy dorobek obejmuje m.in. założenie usługi Micro-Merchandising Spreadshirt.net oraz, jako jeden z partnerów, firmy Delivery Hero, jednego z globalnych liderów na rynku food delivery. Brał także udział w budowaniu marek i firm takich jak studiVZ, Lieferheld, Mister Spex, Enpal, Miles-Mobility czy Volocopter.

 

 

Wolt CEO Miki Kuusi

Wolt CEO Miki Kuusi

Miki Kuusi jest współzałożycielem i CEO firmy Wolt z siedzibą w Helsinkach. Wcześniej kierował targami technologii Slush jako współzałożyciel i dyrektor generalny. Rozwinął je od lokalnej inicjatywy w Helsinkach, odwiedzanej przez 300 osób, do jednego z wiodących wydarzeń technologicznych i inwestorskich na świecie, przyciągających co roku 25 000 uczestników.

W Polsce Wolt rozwozi dania w 7 miastach. Niebieskich kurierów można spotkać również na ulicach ponad 100 miast w 23 krajach w Europie i Azji. Dostawy Wolt realizowane są za pomocą rowerów, skuterów i samochodów. Aplikację Wolt można pobrać za pomocą Google Play lub App Store.Autor |2020-10-15T01:02:06+02:0015 października 2020 09:00|Kategorie: Aplikacje, Finanse, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Praca, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.