Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-LG Electronics z tytułem partnera roku ENERGY STAR 2022 przyznanym przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska

LG Electronics z tytułem partnera roku ENERGY STAR 2022 przyznanym przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska

Oprócz wyróżnienia za „konsekwentną doskonałość” w kategorii zrównoważonego rozwoju środowiska firma LG otrzymała również od EPA nagrodę Emerging Technology Award za wdrażanie najnowocześniejszych technologii

Firma LG Electronics została uhonorowana przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) tytułem Partnera Roku ENERGY STAR® 2022 w uznaniu „konsekwentnej doskonałości” w prowadzonej działalności. To prestiżowe wyróżnienie, które w okresie od 2012 roku firma LG otrzymała aż dziewięciokrotnie, jest wyrazem uznania dla zaangażowania LG w ochronę środowiska dzięki roli lidera w dziedzinie produktów z certyfikatem ENERGY STAR i ich propagowania.

Oprócz tytułu Partnera Roku w ubiegłym miesiącu firma LG została również wyróżniona nagrodą ENERGY STAR Emerging Technology Award przyznaną przez EPA za 43 modele chłodziarko-zamrażarek oferowane przez LG – najwięcej spośród wszystkich marek na rynku. Nagrodzone modele są wyposażone w zaawansowane sprężarki adaptacyjne i wykorzystują czynnik chłodniczy R-600a o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (wskaźniku GWP).

Chłodziarko-zamrażarki, które otrzymały to ekologiczne wyróżnienie, przewyższają obowiązującą minimalną amerykańską normę federalną o co najmniej 25 procent, gdy sprężarka pracuje w trybie adaptacyjnym w porównaniu z pracą w trybie ze stałą mocą. W nagrodzonych produktach wykorzystywany jest czynnik chłodniczy o niskim współczynniku GWP (poniżej 15) i specjalna pianka. Inwerterowa sprężarka liniowa (Inverter Linear Compressor™) w chłodziarkach LG pomaga zachować świeżość żywności przez dłuższy czas oraz jest cichsza niż konwencjonalne modele marki LG.

Co roku w ramach programu ENERGY STAR wyróżniane są przedsiębiorstwa i organizacje, które wnoszą znaczący wkład w ochronę środowiska poprzez wyróżniające się osiągnięcia w dziedzinie zarządzania energią. Podmioty uhonorowane tytułem ENERGY STAR są liderami w swoich branżach w zakresie produkcji, sprzedaży i użytkowania energooszczędnych produktów, domów, budynków, usług i strategii. Działania te mają kluczowe znaczenie w walce z kryzysem klimatycznym i ochronie zdrowia publicznego.

W ramach przyjętej inicjatywy Zero Negative Environmental Impact LG planuje otwieranie kolejnych zakładów produkcyjnych, które będą wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Aby umożliwić osiąganie ambitnych celów w dziedzinie neutralności węglowej i gospodarki o obiegu zamkniętym, w LG przyjęto plan ograniczania ilości tworzyw sztucznych otrzymywanych z surowców petrochemicznych. W ramach inicjatywy planuje się do 2030 roku wprowadzić do procesu produkcyjnego nawet 600 tysięcy ton tworzyw sztucznych z recyklingu oraz niemal podwojenie ilości odzyskiwanych odpadów elektronicznych (do 8 milionów ton).

 

Jak podkreśla administrator EPA Michael S. Regan, działalność LG pokazuje, w jaki sposób należy dążyć do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości:

Firma po raz kolejny udowadnia, że podejmowanie działań wspierających gospodarkę opartą na czystej energii może być korzystne nie tylko z perspektywy środowiska naturalnego, ale także prowadzonej działalności i klientów. Wiemy, że rozwiązanie kryzysu klimatycznego będzie wymagać od nas wszystkich wspólnego wysiłku.Autor |2022-05-06T09:22:16+02:006 maja 2022 10:20|Kategorie: LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Marcin 9 maja 2022 w 02:16 - Odpowiedz

    „LG planuje otwieranie kolejnych zakładów produkcyjnych, które będą wywierać pozytywny wpływ na środowisko”
    Trochę trąci ekościemą.
    Ciekawe jaki pozytywny wpływ na środowisko? Jak fabryka może mieć pozytywny wpływ na środowisko? Jak już to neutralny a nie pozytywny

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.