Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Świat robotyki zawitał do gnieźnieńskich podstawówek

Świat robotyki zawitał do gnieźnieńskich podstawówek

Uczniowie wszystkich publicznych gnieźnieńskich szkół podstawowych od niedawna mogą uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Wszystko za sprawą nowych, interdyscyplinarnych laboratoriów szkolnych SkriLab, które powstały dzięki programowi profilaktycznemu organizowanemu przez Miasto Gniezno oraz pozyskanemu zewnętrznemu dofinansowaniu.

305 tys. złotych – dokładnie tyle otrzymało miasto na zakupy inwestycyjne, niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych dla uczniów szkół podstawowych w Gnieźnie. Projekt nosi nazwę „Prowadzenie profilaktycznych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych”.  Za wdrożenie laboratoriów w szkołach odpowiedzialna jest firma Skriware, która na globalną skalę działa w branży EdTech.

 

– Pracownia druku 3D i robotyki SkriLab daje młodym ludziom możliwość rozwoju oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, jednocześnie pomagając rozwijać zdolności manualne i  kompetencje społeczne. W towarzystwie nowoczesnych technologii – takich jak modelowanie 3D, robotyka czy programowanie – uczniowie gnieźnieńskich podstawówek będą mieli okazję rozbudzić w sobie pasję i wzmocnić kompetencje techniczne – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Jedną ze składowych laboratorium SkriLab jest tzw. SkriBot. To zestaw umożliwiający samodzielne stworzenie krok po kroku robota, a także naukę podstaw mechaniki, elektroniki i programowania na różnych poziomach zaawansowania. Inny element zestawu to drukarka 3D, pozwalająca na druk modeli, które pomagają zwizualizować zagadnienia omawiane na lekcjach, a także aktywizować zmysł dotyku i procesy poznawcze u uczniów. Z kolei klocki konstrukcyjne SkriKit wspomagają rozwój motoryczny uczniów, pozwalają ćwiczyć skupienie i precyzję.

W ramach dotacji od miasta zakupiono dostępy do platformy edukacyjnej z pakietem 80 scenariuszy zajęć, drukarki 3D, roboty edukacyjne z aplikacją, zestawy konstrukcyjne, karty inżynieryjne, maty edukacyjne oraz tablety sterownicze. Taki sprzęt pozwoli nauczycielom na stworzenie uczniom tzw. „Laboratoriów edukacyjnych STEAM”, które z pewnością pomogą zmienić oblicze edukacji. Miasto przeznaczyło również środki w wysokości 300 tys. zł na szkolenia dla osób prowadzących oraz koszty realizacji zajęć pozalekcyjnych.

 

Newseria

Autor |2022-03-08T11:40:10+01:008 marca 2022 12:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.