Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Equinix i i3D.net z Ubisoft przyspieszają rozwój bazowej infrastruktury cyfrowej w związku z dwukrotnym wzrostem popytu na gry online

Equinix i i3D.net z Ubisoft przyspieszają rozwój bazowej infrastruktury cyfrowej w związku z dwukrotnym wzrostem popytu na gry online

Equinix, Inc., globalny dostawca infrastruktury cyfrowej™, został wybrany przez firmę i3D.net jako partner wspierający jej globalną platformę gamingową. Należąca do Ubisoft – jednego z największych wydawców gier – firma i3D.netudostępnia globalną sieć o małych opóźnieniach. W związku ze wzrostem aktywności na rynku firma nawiązała współpracę z Equinix, aby być bliżej swoich użytkowników końcowych.

Rynek gier doświadcza obecnie silnego wzrostu. Przewiduje się, że jego wartość wzrośnie z 42,2 mld USD w 2020 r. do 46,7 mld USD w 2025. i3D.net może pochwalić się nie tylko organicznym wzrostem na całym świecie, lecz także dynamicznym rozwojem swojego działu gamingowego, którego zapotrzebowanie na moc obliczeniową uległo podwojeniu. Rośnie globalny popyt na gry wysoce realistyczne, zapewniające użytkownikom wyjątkowe wrażenia płynące z rozgrywki. Nowe gry wprowadzane na rynek oraz imprezy e-sportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a niektóre tytuły osiągają szczyty popularności. Wszystko to sprawia, że rośnie również zapotrzebowanie na szybkie połączenia, które umożliwiają synchronizację gier i testowanie nowych wdrożeń.

Firma i3D.net przeniosła swoją platformę gamingową do środowiska Platform Equinix® zintegrowanego z 38 centrami przetwarzania danych International Business Exchange™ (IBX®) firmy Equinix w obu Amerykach, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie. Zapewnia to połączenia o minimalnych opóźnieniach niezbędne do płynnej gry. Środowiska chmurowe są coraz popularniejsze, a dostęp do nich stał się powszechny. Zmieniło to sposób tworzenia i dostarczania gier wideo i gier mobilnych oraz korzystania z nich. Dzięki odpowiedniej modyfikacji architektury pomocniczej infrastruktury cyfrowej firma i3D.net może zaoferować graczom wymaganą skalowalność oraz umożliwić im natychmiastowe zanurzenie się w świecie gry niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

 

„Popularność gier online bardzo szybko rośnie. Equinix wspiera firmę i3D.net w zapewnianiu najlepszych wrażeń graczom na całym świecie” ― powiedział Matt George, dyrektor ds. marketingu segmentowego na region EMEA w firmie Equinix. „Gracze zawsze walczą o przejście na wyższy poziom. Starają się rozwijać swoje umiejętności i poszerzać bazę gier. Tego też oczekują od programistów i dostawców. W związku z rosnącym popytem platformy gamingowe muszą być obsługiwane przez niezawodną infrastrukturę cyfrową, która umożliwi bardzo szybkie przesyłanie informacji będące warunkiem płynności gry, a także zapewni maksymalne bezpieczeństwo i ochronę wrażliwych danych klientów”.

 

Equinix udostępni firmie i3D.net niezawodną i znakomicie połączoną globalną infrastrukturę, która zapewnia moc obliczeniową i prędkość sieci. Pozwolą one na szybsze tworzenie kolejnych etapów w procesie deweloperskim gier, przez wykorzystanie podejścia point-to-point. Infrastruktura Equinix stanowi podstawę każdego portalu, który i3D.net oferuje swoim klientom. Umożliwia łatwe skalowanie wysoce zindywidualizowanych środowisk gamingowych oraz przesyłanie danych w celu zapewnienia użytkownikom najlepszych wrażeń. Rozdziela ruch danych związany z grami pomiędzy wiele kont graczy w chmurach AWS, Google Cloud i Microsoft Azure, wykorzystując połączenia bezpośrednie między 40 rynkami.

 

Rick Sloot, dyrektor ds. operacyjnych w firmie i3D.net, powiedział: „Naszym priorytetem jest zapewnienie użytkownikom najlepszej obsługi na platformach gamingowych niezależnie od tego, gdzie się one znajdują. Sieć jest jednym z filarów naszej firmy. Dzięki efektywnym usługom w zakresie połączeń bezpośrednich, które łączą sieć i3D.net z platformą Equinix, możemy zapewnić naszym użytkownikom najmniejsze opóźnienia i wyeliminować irytujące zakłócenia w trakcie gry. Oferowane przez Equinix usługi połączeń bezpośrednich są niezawodne i efektywne, co ułatwia nam rozwijanie działalności w każdym miejscu na świecie”.

 

Equinix i i3D.net (wraz z Ubisoft) mają podobne poglądy na zrównoważony rozwój. Obie firmy zadeklarowały dążenie do zmniejszenia śladu węglowego. Equinix jest pierwszym operatorem data center, który zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej na całym świecie do 2030 roku. Zobowiązanie to jest oparte na celach uzasadnionych naukowo oraz programie innowacji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Również Ubisoft pracuje nad planem redukcji śladu węglowego. Średnioterminowym celem tej firmy jest dekarbonizacja bezpośrednich operacji w celu zmniejszenia emisji o 8,8% na pracownika do 2023 roku (w odniesieniu do poziomów z 2019 roku). Ponadto firma opracowała plan na rok 2030, który zostanie przekazany do zatwierdzenia w ramach inicjatywy Science-Based Targets, zgodny z celem, jakim jest ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C.

i3D.net korzysta z rozwiązań Equinix zlokalizowanych w Amsterdamie, Atlancie, Chicago, Dallas, Dubaju, Hongkongu, Los Angeles, Madrycie, Mediolanie, Paryżu, São Paulo, Seattle, Dolinie Krzemowej, Singapurze, Szwecji, Sydney, Tokio, Toronto, Warszawie i Waszyngtonie.Autor |2021-09-29T18:03:03+01:0029 września 2021 18:03|Kategorie: Gry, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.