Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Moduły pamięci DDR5 firmy Kingston Technology z możliwością przetaktowania coraz bliżej premiery na rynku

Moduły pamięci DDR5 firmy Kingston Technology z możliwością przetaktowania coraz bliżej premiery na rynku

Kingston Technology Europe Co LLP, spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i powiązanych rozwiązań technologicznych, poinformowała o przekazaniu płyt głównych modułów DDR5 z możliwością zwiększenia częstotliwości taktowania do współpracujących z nią producentów. Zostały one przekazane w celu rozpoczęcia procesu kwalifikacji platformy pamięci nowej generacji. Moduły DDR5 zaprojektowano z ustawionym wstępnie profilem XMP. Producenci płyt głównych mają jednak możliwość ręcznego skonfigurowania układu zarządzania zasilaniem (PMIC) powyżej wartości 1,1 V określonej w specyfikacji DDR5. Umożliwia to elastyczne przetaktowanie pamięci. Kingston przewiduje, że rozwiązania oparte na pamięci DDR5 pojawią się na rynku w III kwartale br.

W ciągu 33 lat funkcjonowania na rynku firma Kingston nawiązała ścisłe kontakty z najważniejszymi dostawcami płyt głównych i producentami specjalistycznych zestawów układów. Dzięki temu możliwa staje się weryfikacja pamięci, wymagająca współpracy w ramach całego ekosystemu producentów sprzętu komputerowego. To ważny etap procesu, którego końcowym etapem będzie wprowadzenie na rynek w drugiej połowie roku nowoczesnych, wydajnych systemów pamięci z możliwością zwiększenia częstotliwości taktowania.

Od ponad trzech dziesięcioleci Kingston skrupulatnie testuje każdą komórkę pamięci wszystkich układów wchodzących w skład wszystkich produkowanych modułów. Dzięki metodycznemu testowaniu, bezterminowej gwarancji i wyjątkowemu poziomowi obsługi klientów przedsiębiorstwo stało się największym zewnętrznym dostawcą pamięci na światowym rynku i ma w nim obecnie ponad 80% udziału. Kingston od wielu lat należy do JEDEC, organizacji odpowiedzialnej za standardy w branży mikroelektronicznej. Od ponad dziesięciu lat firma Kingston ma w zarządzie JEDEC swojego przedstawiciela, który bierze udział w definiowaniu standardów obowiązujących wszystkich producentów.   



Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.