Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung umacnia pozycję lidera w zakresie patentów 5G

Samsung umacnia pozycję lidera w zakresie patentów 5G

Firma Samsung zajęła pierwszą lokatę w zakresie udziału w patentach 5G niezbędnych do spełnienia normy (Standard Essential Patent, SEP).

Dowodzi tego badanie niezbędności patentów przeprowadzone przez IPlytics – berlińską firmę zajmującą się analizą rynku, która zatrudnia ekonomistów, naukowców i inżynierów. Wyniki badania zostały przedstawione w opublikowanym niedawno raporcie IPlytics pt. „Kto wygrywa wyścig o patenty 5G? Analiza sytuacji w zakresie zadeklarowanych SEP i wkładu w standardy.”

Samsung zajął ponadto drugie miejsce w pozostałych dwóch kategoriach: udział w przyznanych i aktywnych rodzinach patentów 5G oraz udział w przyznanych i aktywnych rodzinach patentów 5G, z których co najmniej jeden przyznany został przez Europejski Urząd Patentowy (European Patent Office, EPO) lub Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office, USPTO).

Firma Samsung była liderem w zakresie patentów 5G również w zeszłym roku, a to dzięki prowadzonym przez siebie pracom badawczo-rozwojowym dotyczącym standardów i technologii 5G.

Samsung jest pionierem w efektywnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane sztuczną inteligencją narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.Autor |2021-03-12T09:23:41+02:0012 marca 2021 09:50|Kategorie: Android, Inne, Internet, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.