Jesteś tutaj:-, Pozostałe, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HP prezentuje nowe innowacyjne, ekologiczne rozwiązanie do pakowania i produkcji

HP prezentuje nowe innowacyjne, ekologiczne rozwiązanie do pakowania i produkcji

Molded Fiber Solution pomaga skrócić czasy realizacji projektu, zwiększa wydajność oraz dba o innowacyjny design produktu klienci i partnerzy HP rekomendują zupełnie nowe rozwiązanie firmy dla przemysłu opakowań.

Wyprzedzając doroczną konferencję International Molded Fibre Association (IMFA), wiodące wydarzenie w branży formowanych włókien, HP zaprezentowało innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie stworzone na potrzeby producentów formowanych włókien. Rozwiązanie wykorzystuje technologię HP Molded Fibre Advanced Tooling, która umożliwia szybkie i jakościowe projektowanie i wytwarzanie niezwykle wydajnych form do produkcji opakowań z masy papierowej, w ciągu zaledwie dwóch tygodni – w porównaniu do czterech lub sześciu tygodni w przypadku stosowania tradycyjnych metod. W połączeniu z nową usługą produkcyjną HP, to kompleksowe rozwiązanie end-to-end zapewnia większą wydajność produkcji (oferując wydłużony, nieprzerywany czas tego procesu), mniejsze potrzeby konserwacyjne, a także możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

HP ściśle współpracuje z liderem w branży Pulp Moulding Dies (PMD), aby wprowadzić na rynek kolejną generację trwałych, lekkich, szybkich i łatwiejszych w użyciu form. Ponadto firma, w kooperacji z czołowymi projektantami, takimi jak Veritiv, wspiera rozpowszechnianie bardziej innowacyjnych i zrównoważonych form opakowań wśród klientów z różnych branż, w tym gastronomii, produktów konsumenckich, medycyny i przemysłu. Pierwsi klienci, którzy już korzystają z nowego rozwiązania HP to między innymi Fiber Innovation, Pacific Pulp Molding Inc., Pulp Molded Products Inc. (PMP) oraz Western Pulp Products Company.

 

HP MF HP Desktop Mini

 

Firmy na całym świecie, w tym HP, od dłuższego czasu angażują się w walkę z nadmiernym wykorzystywaniem plastiku w opakowaniach produktów. Branża formowanych włókien jest liderem w produkcji odnawialnych, pochodzących z recyklingu i naturalnych włókien do produkcji produktów i opakowań – komentuje Mariona Company, Global Head Molded Fibre Solutions, HP Inc. – Idea zrównoważonego rozwoju leży u samych podstaw działalności HP, jesteśmy więc dumni, że możemy zaoferować przełomowe innowacje i światowej klasy usługi producentom wykorzystującym formowane włókna. Potężne możliwości w zakresie projektowania i produkcji nowego rozwiązania HP mają szansę zredefiniować oblicze pakowania we współczesnym przemyśle.

 

Przełomowe rozwiązanie wspierające zrównoważony rozwój producentów

Włókno formowane, znane również jako formowana masa celulozowa/papierowa, jest zazwyczaj wytwarzane z makulatury i/lub papieru gazetowego, ale do jego produkcji można wykorzystać również wiele roślinnych włókien celulozowych, w tym bagassy, ​​bambusa czy słomę pszenną. Opakowania z odnawialnych włókien formowanych są biodegradowalne i nadają się do recyklingu, i już teraz są wykorzystywane do przenoszenia i pakowania tysięcy produktów, od pojemników na żywność po opakowania artykułów gospodarstwa domowego i elektroniki, aż po jednorazowe artykuły medyczne.

 

HP MF HP Desktop Mini 2

 

Nowe rozwiązanie HP Molded Fibre Advanced Tooling, eliminuje czasochłonną i intensywną ręczną produkcję związaną z tradycyjnym procesem wytwarzania form dla opakowań z masy celulozowej. Wykorzystując unikalne innowacje HP w zakresie oprogramowania do produkcji cyfrowej oraz zgromadzone przez firmę dane (w tym nową platformę projektowania cyfrowego), wraz z wiodącą w branży technologią przemysłowego druku 3D, rozwiązanie zaprojektowane przez HP umożliwia bardziej wydajne tworzenie i zoptymalizowane projektowanie. Zastępując tym samym potrzebę ręcznego wytwarzania i wywiercania form oraz obróbkę CNC.

Oprócz niezmiennych przyjaznych środowisku właściwości opakowań z formowanych włókien, formy do ich tworzenia wykonane z pomocą rozwiązań HP, wykorzystują roślinny olej rycynowy, który stanowi w 100% odnawialny surowiec. HP umożliwia również ponowne wykorzystanie materiału nadwyżkowego w 70% do produkcji swoich form. Wytrzymałość i elastyczność tego materiału pozwala na stworzenie produktu o optymalnych właściwościach mechanicznych i wysokiej wydajności. Poprawa ogólnej efektywności sprzętu („overall equipment effectiveness”, OEE) i usprawniony przepływ w rozwiązaniu HP umożliwią producentom wytwarzanie większej liczby części przy użyciu mniejszej ilości włókien,
co prowadzi do zbudowania bardziej zrównoważonych procesów produkcyjnych.

W celu ulepszenia możliwości narzędzi do formowania włókien dla klientów PMD na całym świecie, produkujących różnorodne opakowania, HP ściśle współpracuje z PMD (z siedzibą w Ajax w Ontario), która od ponad 40 lat jest liderem w branży. Szeroka wiedza PMD w zakresie oprzyrządowania do formowanych włókien wraz z zaawansowanymi oprogramowaniem i możliwościami produkcyjnymi cyfrowej platformy HP doprowadziły do ​​postępów w dziedzinie tworzenia niestandardowych ekranów, wcześniej niemożliwych do wykonania, oraz usprawnień w całym procesie odwadniania. Dzięki współpracy z HP, PMD było w stanie tworzyć formy do opakowań z włókien, które są 10-20 razy lżejsze niż te konwencjonalne.

 

HP MF Innovative Screen

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego rozwiązania HP – powiedział Troy Mutton, Prezes PMD – Testowaliśmy już chyba każdą maszynę i narzędzie dostępne na rynku i wszystkie okazały się ciężkimi, masywnymi „dinozaurami”, które mają poważne ograniczenia w porównaniu z innowacyjnym rozwiązaniem druku 3D firmy HP. Od ponad dwóch dekad jesteśmy gotowi, aby skorzystać z oszczędności czasu i nieograniczonych możliwości projektowych, jakie oferuje druk 3D, ale do tej pory żadna technologia nie spełniła naszych potrzeb w zakresie jakości i spójności. Dopiero HP dostarczyło technologię produkcji, która spełnia nasze potrzeby i pomoże nam utrzymać pozycję lidera w branży.

 

HP MF HP Tools PMD

 

Najnowocześniejsze zastosowania włókien formowanych

Oprócz współpracy z PMD oraz Veritiv, HP umożliwia różnym klientom optymalizację i produkcję bazująca na całkowicie nowych zastosowaniach włókien formowanych, jednocześnie zaspokajając potrzeby w zakresie opakowań własnej firmy HP – Personal Systems.

  • Fibre Innovation, lider w branży od ponad 20 lat, produkuje opakowania z formowanego włókna dla HP Desktop Mini PC, sprzedażowego bestsellera, w swoim nowym zakładzie produkcyjnym na dużą skalę, zwiększając produktywność, oszczędzając czas i zmniejszając liczbę niezbędnych inwestycji.

 

Molded Fibre to dobre rozwiązanie do produkcji opakowań, które sprawdza się od dziesięcioleci, ale inwestycje w tradycyjne narzędzia i formy są nadal bardzo wysokie – powiedział Jason Wu, Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji w dziedzinie włókien – Odkąd skorzystaliśmy z rozwiązania HP w zakresie formowania włókien, zauważamy ogromny wzrost wydajności w naszym procesie produkcyjnym. Proces konfiguracji zajmuje o połowę mniej czasu niż wcześniej, a produkt jest lekki i znacznie łatwiejszy w obsłudze. Formy produkowane przez HP mają doskonałe wykończenie powierzchni i są niezwykle wydajne.Autor |2020-09-24T16:48:35+02:0024 września 2020 16:48|Kategorie: Newsy, Pozostałe, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.