Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Hive wprowadza e-hulajnogi do Krakowa i Poznania

Hive wprowadza e-hulajnogi do Krakowa i Poznania

Od dziś w stolicach Małopolski oraz Wielkopolski rusza innowacyjna usługa miejskiej mobilności marki hive. Mieszkańcy Krakowa i Poznania będą mogli skorzystać z kilkuset elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej.

W Polsce e-hulajnogi marki hive są od 14 marca obecne na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w innych miastach Polski firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Krakowa i Poznania, zapewniając ich mieszkańcom szybki i ekologiczny sposób poruszania się po mieście. Działając zgodnie z  filozofią szacunku dla miasta i jego mieszkańców, hive jest w kontakcie z władzami obu miast i planuje utrzymywać z nimi stały dialog, który pozwoli wypracować możliwie najlepszą współpracę korzystną dla lokalnych społeczności.

 

„Kraków i Poznańto kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę.” – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive – „Zdecydowaliśmy się na Kraków i Poznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że mamy możliwość stać się częścią  transportu przyszłości  w tych lokalizacjach.”

 

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu,  z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. W obu miastach usługa została przyjęta bardzo pozytywnie przez ich mieszkańców, którzy chętnie korzystają z e-hulajnóg. Zgodnie ze swoja filozofią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego w Warszawie oraz Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

 

„Zależy nam żeby stać się nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej oraz blisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałą częścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach.” – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierał wprowadzenie usługi hive do kolejnych miast. –”Nasza usługa spodoba się i przyda  szczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieście oraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportu miejskiego.”

 

e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android
i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR.
Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotego, a koszt  minuty jazdy wynosi 45 groszy.W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Autor |2019-08-06T09:26:38+02:005 sierpnia 2019 19:11|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.