Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Mobilność jako usługa – Arval dołącza do sojuszu MaaS Alliance

Mobilność jako usługa – Arval dołącza do sojuszu MaaS Alliance

Arval, wiodący dostawca kompleksowych usług leasingowych, zaangażowany we wdrażanie innowacji w sektorze mobilności, dołącza do europejskiego sojuszu MaaS (ang. Mobility as a Service – mobilność jako usługa). MaaS Alliance to partnerstwo publiczno-prywatne, którego celem jest wypracowanie wspólnego podejścia do mobilności jako usługi, w ramach jednego spójnego systemu, poprzez integrację różnych usług transportowych, dostępnych na żądanie.

Sojusz MaaS Alliance zrzesza około 75 członków: instytucji publicznych, przedsiębiorstw, jak również start-upów i przedstawicieli miast, zainteresowanych tworzeniem zintegrowanych rozwiązań, ułatwiających szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Usługa mobilności według MaaS to jeden, zaawansowany technologicznie system, który daje użytkownikowi łatwy i szybki dostęp do różnych środków transportu, m.in. komunikacji miejskiej, car sharingu, taksówek, wynajmu samochodów, rowerów czy skuterów.

Osiągnięcia te mają przyczynić się do utworzenia jednolitego, otwartego rynku usług transportowych, a w konsekwencji do pełnego wdrożenia mobilności jako usługi, w Europie i poza nią.

Jako jeden z kluczowych podmiotów na europejskim rynku usług związanych z mobilnością, Arval od lat wdraża usługi transportowe, które w założeniu mają spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Współpraca z MaaS Alliance wpisuje się więc w strategię firmy i jest dla Arval powodem do dumy.

 

„W ostatnich latach nowe technologie znacząco wpłynęły na sposób, w jaki Europejczycy podchodzą do mobilności. Użytkownicy samochodów, w tym nasi klienci – zarówno duże korporacje, małe firmy, jak i osoby fizyczne – coraz chętniej korzystają z proekologicznych rozwiązań cyfrowych. W tym kontekście, z wielką przyjemnością ogłaszamy naszą współpracę z MaaS Alliance. Cieszymy się, że razem z innymi europejskimi podmiotami i miastami, będziemy wytyczać drogę nowoczesnej mobilności” – mówi Alain Van Groenendael, prezes zarządu i dyrektor generalny Arval.

„Jesteśmy zachwyceni rozpoczęciem współpracy z Arval. Wierzymy, że stworzenie ekosystemu, który łączy różne podmioty zaangażowane w dążenie do tego samego celu, to kluczowy krok w kierunku zapewnienia przyszłości dla sektora mobilności” – mówi Jacob Bangsgaard, prezes MaaS Alliance.

Autor |2019-07-25T10:08:29+02:0025 lipca 2019 10:08|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Internet, Newsy, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile