Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Elon Musk oszacował koszt przejazdu na Marsa

Elon Musk oszacował koszt przejazdu na Marsa

Założyciel i szef firmy SpaceX Elon Musk w swoim profilu na twitterze napisał o ewentualnych kosztach przejazdu na Marsa dla potencjalnego turysty. Musk uważa, że rakietę Starship, którą opracowuje firmą, można będzie za jakiś czas zrobić jeszcze taniej i tym samym obniżyć cenę na podróż. Oznacza to, że na podróż do czerwonej planety będzie stać nie tylko multimilionerów.

 

„Jestem pewien, że pewnego dnia przelot na Marsa będzie kosztować mniej niż 500 000 dolarów, a może nawet mniej niż 100 000 dolarów” — napisał Musk, odpowiadając na pytanie subskrybenta.

 

 

Zdaniem Muska, taka cena „biletu” oznacza, że większość ludzi w krajach rozwinięty będzie stać na przelot na Marsa. Jeżeli życie na planecie z pozbawioną tlenu w atmosferze i dziesiątki razy mocniejszym promieniowaniem komuś  się nie spodoba to będzie mógł liczyć na darmowy bilet powrotny – dodaje Musk.

Szef SpaceX poinformował również, że pokazany na początku lutego silnik Raptor dla rakiety Starship został już wielokrotnie poddany testom. Obecny prototyp rakiety Starship przeznaczony jest do próbnych lotów suborbitalnych, które powinny rozpocząć się w marcu.Autor |2019-02-13T10:47:09+02:0013 lutego 2019 10:47|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Brutus 13 lutego 2019 w 14:19 - Odpowiedz

    Od kiedy na Marsa jeździ się

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.