Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rynek, Top7, Wydarzenia, Zdrowie-Ekologiczna taksówka na żądanie – Klasa „Eco” w mytaxi

Ekologiczna taksówka na żądanie – Klasa „Eco” w mytaxi

Mytaxi ułatwia warszawiakom bezpośrednie zamówienie elektrycznej lub hybrydowej taksówki. W aplikacji pasażera pojawiła się nowa Klasa Usługi – „Eco”. Wybierając ją, zamówienie trafia wyłącznie do kierowców taksówek z silnikami przyjaznymi środowisku, które wyróżniają się oklejeniem logotypu mytaxi w wersji zielonej. 

 

Taksówki elektryczne pojawiły się w mytaxi już w 2016 roku jako pierwsze w Polsce, jednak aplikacja w poprzedniej wersji nie umożliwiała ich bezpośredniego zamówienia. W związku z ostatnimi aktualizacjami aplikacji mytaxi, pasażer może wybrać taksówkę według preferencji – m.in. najbliższej, najtańszej lub największej, a od dziś także najbardziej ekologicznej.

 

– Obecnie już 30 taksówek elektrycznych mytaxi jeździ po ulicach w stolicy – podkreśla Krzysztof Urban,dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce– Staramy się systematycznie powiększać tę liczbę, choć przeszkodę stanowi nadal niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania tych aut na mieście. Samochody hybrydowe w Warszawie stanowią natomiast 22% aktywnie jeżdżącej w mytaxi floty. Większość z nich to hybrydowe Toyoty, które cieszą się wśród kierowców bardzo dobrą opinią ze względu na niskie spalanie i bezawaryjność.

 

Niechlubne określenie „europejskiej stolicy smogu” przypadło Warszawie, która w sezonie grzewczym zmaga się z nadmiernym natężeniem pyłów pochodzących z emisji powierzchniowej, ale również w dużej mierze zanieczyszczeniem generowanym przez ruch samochodowy. Alternatywą może być rezygnacja z własnego auta wykorzystywanego na krótkich dystansach, a także popularyzacja pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Obok transportu miejskiego, taksówki również mogą mieć pozytywny wpływ na ograniczenie ruchu i spalin w mieście.

 

– Kierowcy mytaxi dziennie realizują średnio 10-15 kursów – dodaje Krzysztof Urban– Oznacza to, że dzięki jednej taksówce, na ulicach miast i publicznych parkingach jest nawet o 15 aut prywatnych mniej. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez 11 tys. licencjonowanych taksówek w Warszawie, widzimy jak skuteczną alternatywą dla środowiska miejskiego i rozwiązaniem dla osób przyzwyczajonych do podróżowania autem osobowym mogą być taksówki. Dodatkowo, w Warszawie dostępna jest opcja mytaxi match, czyli współdzielenia taksówki dla osób jadących w podobnym kierunku, co jest kolejną oszczędnością miejsca na drodze. Wprowadzając nową Klasę Usługi „Eco” w aplikacji mytaxi, dajemy naszym pasażerom pewność, że odbierze ich ekologiczna taksówka z napędem elektrycznym lub hybrydowym, które nie generują aż tak wysokiego natężenia spalin na ulicach.  

 

Aby zamówić ekologiczną taksówkę w mytaxi należy po wpisaniu adresu docelowego, wybrać opcję „Eco” spośród pozostałych 5-ciu Klas Usługi widocznych w dolnym menu na ekranie głównym aplikacji.Autor |2019-01-21T14:46:52+02:0021 stycznia 2019 15:20|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Rynek, Top7, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. helka 23 stycznia 2020 w 10:11 - Odpowiedz

    W pracy zawsze jeździmy z free now, wszyscy chwalą, sama korzystam prywatnie, szybko i tanio dojeżdżam do celu. Wszystko odbywa się profesjonalnie.

  2. Inga 23 stycznia 2020 w 10:40 - Odpowiedz

    W pracy zawsze jeździmy z free now, wszyscy chwalą, sama korzystam prywatnie, szybko i tanio dojeżdżam do celu. Wszystko odbywa się profesjonalnie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.