Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-LG zaprezentuje na targach IFA 2023 najnowsze rozwiązania dla domu pod hasłem „Zrównoważone życie, radość dla wszystkich”

LG zaprezentuje na targach IFA 2023 najnowsze rozwiązania dla domu pod hasłem „Zrównoważone życie, radość dla wszystkich”

Firma będzie promować ekologiczny styl życia dzięki energooszczędnym urządzeniom w strefie „LG Sustainable Village”

LG Electronics zaprezentuje na targach IFA 2023 wizję ekologicznego stylu życia na stoisku LG Sustainable Village. Pojawią się tam wysokiej klasy wydajne urządzenia oraz autorskie rozwiązania promowane hasłem „Zrównoważone życie, radość dla wszystkich”.

„Zrównoważona przestrzeń LG” to miejsce, które zostało stworzone zgodnie ze strategią ESG firmy. Elementy proekologicznych działań można dostrzec już w samej konstrukcji stoiska, które zostało zaprojektowane przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu (m.in. tkaniny i siatki).

Na wystawie odwiedzający będą mieli okazję poznać inteligentne rozwiązania LG dla domu, dzięki którym codzienne życie staje się bardziej zrównoważone. Na szczególną uwagą zasługują m.in.: mieszkanie pokazowe Smart Cottage, zaawansowany energooszczędny sprzęt AGD, spersonalizowane urządzenia domowe, a także najnowocześniejsze usługi dedykowane europejskiemu rynkowi produktów premium.

Wspomniany Smart Cottage to kompaktowy, prefabrykowany dom łączący zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne (4 kW) z energooszczędną pompą ciepła Therma V™ R290 Monobloc oraz kompleksowym zestawem urządzeń AGD. Wśród nich znajdują się takie sprzęty, jak zestaw pralniczy WashTower Compact, piekarnik do zabudowy, zmywarka QuadWash™, kuchenka indukcyjna i filtr wody.

image processing20230901 1771608 1j7c9x2

Obok Smart Cottage uczestnicy IFA zobaczą również dom zeroemisyjny wraz z jego możliwościami zarządzania energią, a także szereg wysoce wydajnych urządzeń do mieszkania zaprojektowanych na potrzeby rynku europejskiego (w tym pralkę, suszarkę, lodówkę czy zmywarkę).

image processing20230901 1771608 1ya36lx

Prezentowany magazyn energii (ESS) może dostosowywać się do różnych opcji i warunków zużycia energii. Podczas targów goście zapoznają się z procesami wykorzystywanymi przez ESS do magazynowania i zużywania nadwyżek energii pobranych z domowych modułów fotowoltaicznych. Odwiedzający dowiedzą się również, jak wygodnie sterować urządzeniami LG we własnym domu oraz w jaki sposób monitorować stan energii za pośrednictwem aplikacji ThinQ™.

Przechodząc do strefy ThinQ Home, uczestnicy targów IFA będą mieli okazję poznać możliwości personalizacji i rozszerzania funkcji w ramach LG ThinQ UP 2.0. Zobaczą także innowacyjne akcesoria i dodatki do AGD zawarte w innowacyjnym Universal UP Kit. Zestaw ten zawiera rozwiązania zaprojektowane z myślą o użytkownikach, którzy chcą w prosty sposób podłączać urządzenia LG (m.in. lodówki, pralki, suszarki, bezprzewodowe odkurzacze CordZeroTM czy filtry wody).

image processing20230901 1771608 pwnfn4

Z kolei w strefie Upcycling Workshop zaprezentowany zostanie domowy sprzęt LG wykonany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Mowa tu między innymi o urządzeniach do przechowywania i pielęgnacji obuwia Styler™ ShoeCase i ShoeCare czy też oczyszczaczach powietrza LG PuriCareTM AeroFurniture. Odwiedzający będą mogli poznać inicjatywy proekologiczne LG oraz wziąć udział w warsztatach polegających na wykorzystaniu granulatu z odpadów plastikowych w Centrum Recyklingu Chilseo.

image processing20230901 1771610 ba6r2u

Na stoisku IFA firma przedstawi również najnowsze produkty z linii LG SIGNATURE drugiej generacji. Obejmują one energooszczędną i delikatną dla ubrań pralko-suszarkę z pompą ciepła oraz lodówkę Dual InstaView™, której szklane panele pozwalają zaglądać do środka bez konieczności otwierania drzwi.

image processing20230901 1771608 12i6llc

Uczestnikom targów zaprezentowane zostaną również najnowsze lodówki z dolnym zamrażalnikiem – MoodUP™ oraz InstaView MoodUP. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się innowacyjnym funkcjom tych urządzeń – m.in. kolorowym panelom drzwiowym sterowanym przez aplikację LG ThinQ czy też LED-om zmniejszającym zużycie zasobów i ilość odpadów. Na dodatkową uwagę zasługuje nie tylko panel LED w MoodUP wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, ale i opcja indywidualnego dostosowania temperatury w InstaView MoodUP, co przedłuża świeżość żywności i zapobiega jej marnowaniu.

image processing20230901 1771608 13z9srz

Z kolei w strefie Cooking Studio złożonej z dwóch modelowych kuchni zostanie przedstawiony nowy zestaw LG do zabudowy umożliwiający przyjemne i wygodne korzystanie z kuchni. Komplet ten posiada wysokiej klasy energooszczędne sprzęty, takie jak piekarnik InstaView, zmywarka QuadWash i płyta indukcyjna z okapem blatowym.

image processing20230901 1771610 khm2j0

 

 

Bardzo się cieszymy, że możemy zaprezentować nasze zaawansowane, energooszczędne rozwiązania dla domu w „LG Sustainable Village” na targach IFA 2023. LG będzie nadal opracowywać innowacyjne urządzenia AGD, które nie tylko zapewniają klientom wygodę, ale także aktywnie wspierają ich w codziennych wysiłkach na rzecz bardziej zrównoważonego stylu życia — powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

 

Odwiedzający LG Sustainable Village (hala 18, Messe Berlin) na targach IFA 2023 w dniach 1-5 września będą mogli odkryć wygodny i ekologiczny styl życia dzięki różnorodnej gamie innowacyjnych rozwiązań do inteligentnego domu.

 

Autor |2023-09-04T09:23:01+02:004 września 2023 09:00|Kategorie: Android, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.