Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Huawei zaprezentuje eko-innowacje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Huawei zaprezentuje eko-innowacje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, firma zaprezentuje w Katowicach szereg innowacyjnych technologii w ramach strefy zielonej energii Huawei. Od 24 do 26 kwietnia uczestnicy największego wydarzenia gospodarczego w tej części Europy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze fotowoltaiki i energetyki cyfrowej. Na stoisku będzie można zobaczyć także najbardziej innowacyjne rozwiązania polskich eko-startupów, wyłonionych z finałowej 10-tki drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge: Maas Loop i The True Green.

XV. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej. W tym roku nie zabraknie rozmów o kluczowych trendach zmieniających gospodarkę, a jednym z przewodnich tematów będzie transformacja energetyczna i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Firma Huawei od wielu lat jest zaangażowana w rozwój cyfrowej energetyki, bazującej na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i inteligentnych rozwiązaniach. Właśnie ten aspekt rozwoju polskiej gospodarki będzie głównym motywem tętniącej zieloną energią strefy Huawei, którą w trakcie trzech dni Kongresu będzie można odwiedzić w hali głównej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

 

Jesteśmy dumni, że możemy pokazać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, jak innowacyjne rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji energetycznej w Polsce i na całym świecie. Liczymy, że nasza obecność na tak prestiżowym wydarzeniu pomoże zwiększyć świadomość na temat korzyści płynących z ekologicznych technologii oraz zachęci do ich stosowania. Jako firma z bogatym doświadczeniem w dziedzinie technologii cyfrowych, widzimy ogromny potencjał w zastosowaniu innowacji do ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości życia ludzi. Współpracując z polskimi partnerami biznesowymi, różnymi organizacjami czy startupami, chcemy wspierać rozwój zrównoważonej energetyki, która pozwoli na osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w zielone technologie to inwestycje w przyszłość zielonej Polski. – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

 

Inteligentne wykorzystanie energii ze słońca

W strefie Huawei zostaną zaprezentowane najnowszej generacji technologie fotowoltaiczne m.in. falownik serii SUN2000, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizowania poboru prądu, jak i wykrywania potencjalnych awarii. Obecni na stoisku eksperci przybliżą także działanie magazynów energii LUNA2000, umożliwiających magazynowanie nadwyżki energii elektrycznej uzyskanej z fotowoltaiki.

 

Technologie fotowoltaiczne, w tym falowniki i magazyny energii, odgrywają kluczową rolę w zwiększeniu udziału źródeł odnawialnych w polskim miksie energetycznym. Nasze falowniki charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością, a magazyny energii pozwalają na skuteczne gromadzenie energii słonecznej w ciągu dnia, a następnie wykorzystanie jej w godzinach szczytu lub w nocy. Serdecznie zapraszamy uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach do zapoznania się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i rozmowy na temat dalszych planów związanych z rozwojem energii odnawialnej w Polsce. – dodaje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

Uczestnicy tegorocznego wydarzenia w Katowicach będą mogli zapoznać się również z innowacyjnym rozwiązaniem do wideokonferencji – Huawei IdeaHub. Obecni na miejscu eksperci zademonstrują szereg funkcjonalności tej technologii, która m.in. łączy inteligentne rozpoznawanie pisma odręcznego, wideokonferencje High Definition (HD) i udostępnianie bezprzewodowe. Ważnym uzupełnieniem strefy będzie również carport firmy Evolton, będący połączeniem wiaty parkingowej z systemem fotowoltaicznym, który pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

 

Dolina ekologicznych startupów

Stoisko Huawei będzie także strefą zielonych technologii startupowych. Podczas wydarzenia zaprezentują się dwie firmy, które uczestniczyły w finale drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge. Jego celem było wyselekcjonowanie najbardziej innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, pomagających niwelować skutki oddziaływania człowieka na środowisko naturalne:

  • Maas Loop: to producent najmniejszego na rynku Reverse Vending Machine (RVM), który zbiera, sortuje i kompresuje o 80% plastikowe i metalowe odpady. Zmieści się w każdym sklepie.
  • The True Green: tworzy produkty drewnopochodne, wykorzystując potencjał włóknistych roślin jednorocznych. Ich zastosowanie wykorzystuje przemysł drzewny w celu zredukowania emisji CO2.

 

Kwestie związane z rozwojem ekosystemu ekologicznych startupów pozytywnego wpływu w Polsce będą także obiektem dyskusji w ramach panelu „Start-upy w nowym otoczeniu”, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 9:30, a jednym z uczestników będzie Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. Agnieszka Pietrzak, Technology Cooperation Manager (CEE Region) w Huawei Warsaw Research Centre będzie z kolei oceniać, jako członek jury konkursu EEC Startup Challenge, startupy w kategorii ENVIRONMENT. Zagadnienia związane z transformacją energetyczną ekspert Huawei poruszy także podczas sesji plenarnej „W kierunku zielonej gospodarki”, która odbędzie się pierwszego dnia kongresu.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.