Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Relacja z targów CES 2023: zaawansowane technologie kluczem do zrównoważonej przyszłości

Relacja z targów CES 2023: zaawansowane technologie kluczem do zrównoważonej przyszłości

Targi CES 2023 odbyły się w dniach 3-5.01. Odwiedzający stoisko firmy Samsung goście mogli przenieść się do futurystycznego świata współpracujących ze sobą urządzeń, dzięki którym użytkownicy mogą jeszcze lepiej dbać o środowisko naturalne.

Największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii były dla Samsung okazją do tego, aby zaprezentować nową koncepcję połączonych doświadczeń dzięki SmartThings. Firma zaprezentowała również swoje osiągnięcia w dziedzinie technologicznych innowacji i ochrony środowiska, których celem jest bardziej zrównoważona przyszłość.

Wszystkich tych, którzy nie mogli osobiście udać się do Las Vegas, zachęcamy do obejrzenia poniższej relacji ze stoiska Samsung.

Tuż po wejściu do hali wystawowej gości witały ekrany Samsung. Odwiedzający mogli zapoznać się z opartą na zrównoważonym rozwoju wizją firmy oferującej energooszczędne produkty i ekologiczne rozwiązania, które dzięki współpracy z aplikacją SmartThings ułatwiają codzienne życie użytkowników.

CES2023 photo sketch main1

 

Innowacje dla ekologii – z myślą o użytkownikach

We wrześniu 2022 roku Samsung zaprezentował swoją nową strategię środowiskową, która zakłada walkę z kryzysem klimatycznym za pomocą innowacyjnych technologii. Marka Samsung zadeklarowała również gotowość do wprowadzania na rynek bardziej przyjaznych dla środowiska produktów oraz chęć osiągnięcia zerowej emisji bezpośredniej i pośredniej do 2050 roku.

Do działań podjętych w ramach przeciwdziałania zmianom klimatu należało promowanie ponownego wykorzystania zasobów naturalnych, a także opracowanie zaawansowanych produktów umożliwiających stworzenie ekologicznego ekosystemu.

CES2023 photo sketch main2CES2023 photo sketch main3

Goście mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat ekologicznych inicjatyw marki Samsung związanych z całym cyklem życia produktów – od pozyskiwania surowców, przez produkcję i pakowanie, aż po eksploatację i utylizację. Na targach CES po raz pierwszy umożliwiono też gościom zapoznanie się ze stosowanym przez firmę Samsung procesem RCS (Regenerative Catalytic System). Samsung był pierwszym graczem w branży, który opracował owo całkowicie unikalne rozwiązanie. Od chwili jego premiery marka nieustannie pracuje nad zwiększeniem wydajności procesu – obecnie wynosi ona aż 95%.

CES2023 photo sketch main4

Firma Samsung opracowała również wiele rozwiązań, które pozwalają zwiększyć dostępność technologii. Jednym z nich jest tryb Relumino, który dostosowuje ustawienia obrazu tak, aby zapewnić możliwie jak najlepsze wrażenia wizualne osobom niedowidzącym. Technologia ta zostanie zastosowana w niektórych modelach telewizorów marki Samsung, które trafią do sprzedaży w 2023 roku.

CES2023 photo sketch main5

Goście mogli zapoznać się także z trybem automatycznego generowania napisów, który dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji umieszcza je w tych obszarach ekranu, w których nie zakłócają one odbioru obrazu.

CES2023 photo sketch main6F 950x634

Starając się podkreślić znaczenie tego rodzaju technologii, firma Samsung zorganizowała wystawę dzieł sztuki stworzonych w ramach projektu Drawing Diversity – artystycznego przedsięwzięcia dla niepełnosprawnych projektantów. Celem projektu było przełamanie stereotypów funkcjonujących w świecie sztuki, zaś wystawa – która kusiła obrazem lepszej przyszłości – zdecydowanie przyciągała uwagę odwiedzających.

CES2023 photo sketch main7 CES2023 photo sketch main8

Samsung pomaga swoim klientom prowadzić bardziej zrównoważony tryb życia. Jedną z inicjatyw jest Net Zero Home (dom o zerowej emisji dwutlenku węgla netto). W takim domu, dzięki SmartThings Energy, mieszkańcy mogą skutecznie zarządzać zużyciem energii (która jest wytwarzana na miejscu) całkowicie eliminując jej straty, zaś tryb AI Energy Mode pozwala zoptymalizować zużycie energii w sytuacjach, w których występuje jej nadmiar lub niedobór.

CES2023 photo sketch main9

Goście mogli przekonać się, że trójwymiarowa mapa (3D Map View) domu o zerowej emisji netto pozwala w prostszy niż kiedykolwiek wcześniej sposób monitorować zużycie energii. Wykorzystujący sztuczną inteligencję tryb AI Saving Mode nieustannie monitoruje i optymalizuje zużycie energii w oparciu o prognozowany rachunek za elektryczność, a kompatybilna z Bixby funkcja Away Notofication pozwala poinformować nieobecnego w domu użytkownika o wykryciu strat energii. Inne funkcje aplikacji SmartThings, takie jak oparte na sztucznej inteligencji dozowanie detergentów podczas prania, przyczynią się także do zoptymalizowania zużycia wody w gospodarstwach domowych.

 

Hiper-połączone doświadczenia dostępne dla każdego

CES2023 photo sketch main10 768x512

Aplikacja Samsung SmartThings jest czymś więcej niż tylko rozwiązaniem dla inteligentnego domu. Obecnie jest ona zapewniającą zintegrowane doświadczenia marką. Oferta Samsung, w ramach której wykorzystano łączącą domowe urządzenia aplikację SmartThings, opartego na sztucznej inteligencji asystenta Bixby (oferuje dużo więcej niż tylko obsługę komend głosowych) oraz rozwiązanie Knox, (w bezpieczny sposób zarządza osobistymi informacjami użytkownika i odpowiednio je zabezpiecza) została zaprezentowana na targach CES w ramach sześciu scenariuszy z życia.

Każda z innowacyjnych technologii, jakie wykorzystano w rozwiązaniach SmartThings, Knox i Bixby ma na celu usprawnienie współpracy poszczególnych urządzeń, a także ułatwienie procesu sterowania nimi i dostosowywania ich do naszych osobistych preferencji – a wszystko po to, by życie było jeszcze łatwiejsze. Za sprawą integracji trzech wymienionych powyżej platform Samsung dąży do usprawnienia codziennych aktywności użytkowników, bez względu na prowadzony przez nich styl życia. Nowatorskie rozwiązania wpisują się w godną 2023 roku wizję cyfrowego świata.

CES2023 photo sketch main11

Stwórz swój własny ekosystem urządzeń domowych za pomocą aplikacji SmartThings. Dzięki zarejestrowaniu wszystkich urządzeń w usłudze SmartThings, technologia IoT pozwala na bezproblemowe podłączenie i monitorowanie działania wszystkich elementów ekosystemu.

 

Zmodernizuj swój domowy system bezpieczeństwa za pomocą SmartThings Home Monitoring

CES2023 photo sketch main12

Odwiedzający targi mogli dowiedzieć się także więcej o tym, w jaki sposób Samsung zapewnia bezpieczeństwo – zarówno cyfrowe, jak i fizyczne – użytkownikom swoich urządzeń. Dostępny w aplikacji SmartThings tryb Home Monitoring współpracuje z ponad tysiącem urządzeń, w tym z telewizorami marki Samsung, gwarantując bezpieczeństwo każdego domu o dowolnej porze. Oferowana przez zaawansowaną platformę Knox Vault Security możliwość bezpiecznego przechowywania danych sprawia, że możemy mieć absolutną pewność co do tego, co akurat dzieje się w domu, monitorując jego status w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona i podglądając obraz z kamery monitoringu lub kamery w telewizorze.

CES2023 photo sketch main13

Dzięki rozbudowaniu systemu o oferowane przez innych producentów czujniki wycieków lub czujniki dymu, funkcja SmartThings Home Monitoring zabezpiecza dom użytkownika przez zalaniem czy pożarem, informując go o wszelkich potencjalnych problemach.

 

Urządzenia serii Galaxy w trosce o całą rodzinę

CES2023 photo sketch main14F

Możliwość zdalnego podłączenia do aplikacji SmartThings sprawia, że wszyscy domownicy martwiący się o starszych członków rodziny mogą bezproblemowo monitorować ich dobrostan za pomocą funkcji Samsung Senior Care. Wykorzystuje ona zainstalowaną w telewizorze kamerę i mikrofon, lecz potrafi współpracować również z zegarkiem Galaxy Watch, aby informować członków rodziny o wszelkich sytuacjach awaryjnych w czasie rzeczywistym.

CES2023 photo sketch main15 1

Oferowana przez Samsung usługa Pet Care pozwala natomiast monitorować naszych czworonożnych pupili, ponieważ koty i psy również są pełnoprawnymi członkami rodziny.

 

Niezapomniane wrażenia dźwiękowe i wizualne za naciśnięciem jednego przycisku

CES2023 photo sketch main16CES2023 photo sketch main17

Goście targów przetestowali nowy, opracowany przez Samsung system Ready Care,, dzięki któremu sterowanie poszczególnymi funkcjami z samochodu (In-Cabin eXperience – ICX) staje się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Zainstalowane w pojeździe kamery i czujniki pozwalają funkcji Ready Care na monitorowanie poziomu koncentracji i zdolności poznawczych kierowcy, ostrzegając go o wszelkich wykrytych zmianach. Ready Care umożliwia także użytkownikom znajdującym się w samochodzie bezproblemowe, zdalne skonfigurowanie parametrów domu, tak by był on odpowiednio przygotowany na ich przyjazd.

CES2023 photo sketch main18CES2023 photo sketch main19

Doznania wizualne i dźwiękowe gracza lub miłośnika filmów również zostały wyniesione na zupełnie nowy poziom, dzięki możliwości dostosowania koloru i poziomu jasności podświetlenia tła do wyświetlanych na ekranie treści (odpowiednio za pomocą funkcji Music Sync i Video Sync).

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.