Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Targi i konferencje, Wydarzenia-LG i Home Connectivity Alliance prezentują na targach CES 2023 wygodną obsługę inteligentnego domu

LG i Home Connectivity Alliance prezentują na targach CES 2023 wygodną obsługę inteligentnego domu

LG Electronics, członek zarządu Home Connectivity Alliance (HCA), prezentuje na targach CES 2023 wygodne rozwiązania do inteligentnego domu. Wraz z innymi firmami zrzeszonymi w HCA LG zademonstruje kompatybilność w ramach nowej specyfikacji HCA 1.0. Dzięki niej rozwiązania smart home różnych marek bezproblemowo współpracują ze sobą, zapewniając w domu większą wygodę.

Na stoisku HCA na targach CES, obok urządzeń innych zrzeszonych firm, LG prezentuje najnowsze inteligentne urządzenia AGD – w tym lodówkę z funkcją MoodUP, zestaw pralki i suszarki WashTower, klimatyzator ARTCOOL Gallery i oczyszczacz powietrza PuriCare AeroTower. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z realizacją wizji HCA – „dowolna aplikacja z dowolnym urządzeniem”. Prezentuje ona użytkownikom możliwość zarządzania produktami każdej marki za pośrednictwem inteligentnej aplikacji innej dowolnej marki, takiej jak intuicyjna aplikacja LG ThinQ. Ten nowy poziom kompatybilności jest obecnie obsługiwany przez firmy zrzeszone w HCA, w tym LG.

image processing20230106 1702283 1eelaz2

Nowa specyfikacja HCA 1.0, wykorzystująca istniejące standardy branżowe do zdefiniowania wytycznych dotyczących interoperacyjności w chmurze (C2C), została stworzona w celu zapewnienia bezproblemowej współpracy urządzeń AGD, telewizorów i systemów HVAC niezależnie od ich marki. Oprócz nowo wprowadzonych modeli konsumenci mogą nadal korzystać z inteligentnych urządzeń AGD i rozwiązań HVAC, które są już objęte specyfikacją HCA 1.0, bez istotnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Ponadto specyfikacja HCA 1.0 pozwoli zrzeszonym firmom w przyszłości uczynić inteligentny dom bardziej zrównoważonym. Wykorzysta do tego dane zebrane z urządzeń, aby poznać sposób ich użytkowania i poprawić zarządzanie energią.

 

Jako członek HCA firma LG przyczynia się do wdrożenia bezpiecznego i interoperacyjnego połączonego ekosystemu domowego. Dzięki współpracy i otwartym innowacjom będziemy nadal dostarczać konsumentom rozwiązania umożliwiające bardziej inteligentny i komfortowy styl życia — powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

 

Odwiedzający stoisko HCA (nr 52739, Hala Smart Home, The Venetian Expo) na targach CES 2023 w dniach 5‑8 stycznia w Las Vegas mogą zapoznać się z kompatybilnością najnowszych rozwiązań inteligentnego domu firm zrzeszonych w HCA.

 1 komenarz

  1. Lila 13 stycznia 2023 w 00:35 - Odpowiedz

    Bardzo ciekawe rozwiązania! Jak na razie u siebie mam roombę i oświetlenie którymi steruje smartfonem. Ale może pomyśle o czymś więcej bo rozwiązania smart home są naprawdę ciekawe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.