Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Rewolucyjna technologia Dolby Atmos FlexConnect – od 2024 roku w telewizorach TCL

Rewolucyjna technologia Dolby Atmos FlexConnect – od 2024 roku w telewizorach TCL

Dolby Laboratories, lider w dziedzinie dostarczania rozrywki, zaprezentował swoją ostatnią innowację w dziedzinie dźwięku – Dolby Atmos FlexConnect. TCL, wiodąca na świecie firma produkująca telewizory jako pierwsza na świecie zastosuje technologię Dolby Atmos FlexConnect w swoich telewizorach dostępnych już w 2024 roku.

Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która pozwala na płynne połączenie systemu audio telewizora z zewnętrznymi głośnikami bezprzewodowymi, co ma zapewnić jeszcze pełniejsze i bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Następnie inteligentnie optymalizuje dźwięk dla dowolnego układu pomieszczenia i konfiguracji głośników, przekształcając dowolne miejsce w domu w najlepszą salę kinową. TCL wprowadzi również linię dodatkowych głośników bezprzewodowych specjalnie zaprojektowanych w celu uzupełnienia nadchodzącej linii telewizorów z Dolby Atmos FlexConnect.

Konsumenci raczej nie powinni być zmuszani do przesuwania mebli, by mogli doświadczać pełniejszego dźwięku. To dźwięk powinien automatycznie dostosować się do zastanych warunków – powiedział John Couling, wiceprezes ds. rozrywki w Dolby Laboratories. Dolby Atmos FlexConnect to zupełnie nowa kategoria, która oferuje konsumentom swobodę i elastyczność wyboru jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia urządzeń, jednocześnie zapewniając wspaniałe, porywające wrażenia Dolby Atmos – wyjaśnił.

Jesteśmy dumni, mając możliwość wykonania znaczącego kroku w kierunku przyszłości dźwięku dzięki naszej najnowszej współpracy z Dolby. Dostarczanie naszym klientom wspaniałych wrażeń jest dla nas najważniejsze – powiedział Frédéric Langin, Chief Commercial Officer, TCL Europe. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mają dostęp do dźwięku o wspaniałej jakości bez względu na to, jak rozmieszczą swój sprzęt audio. Nie możemy się już doczekać, żeby zaprezentować światu to zupełnie nowe doświadczenie dźwiękowe w najnowszej, planowanej linii zarówno telewizorów, jak i bezprzewodowych głośników – dodał.

 

Dowolne miejsce w domu będzie tym najlepszym

Każdy użytkownik chciałby – co oczywiste – uzyskać możliwie jak najlepszą jakość dźwięku, ale często pomieszczenie jest zbyt małe, lub zbyt duże, żeby można było umieścić głośniki w optymalnym miejscu i w odpowiedni sposób. Z kolei inne pomieszczenia mają często unikalny układ, jednak pojawiają się ograniczenia spowodowane chociażby dostępnością gniazdek elektrycznych. Nie każdy ma jednak ochotę na radykalne zmiany w umeblowaniu w celu poprawy brzmienia.

Tu pojawia się technologia Dolby Atmos FlexConnect, która zapewnia całkowitą swobodę w ustawieniu jednego lub więcej głośników bezprzewodowych, bez żadnych obaw, czy rzeczywiście zostały optymalnie rozmieszczone.Rozwiązanie to można również łatwo dostosować w przyszłości, gdy na rynku pojawi się więcej urządzeń, nie tylko od TCL, co pozwoli na ich łatwe i szybkie łączenie.

FlexConnect inteligentnie łączy każde urządzenie dodatkowe z systemem audio telewizora i po chwili możemy cieszyć się najlepszą jakością dźwięku Dolby Atmos w swoim domu, niezależnie od rodzaju i układu pomieszczenia.

Jak działa Dolby FlexConnect?

 

Korzyści z Dolby Atmos FlexConnect obejmują:

  • Jeszcze bogatsze doświadczenia Dolby Atmos, które przenosi rozrywkę na wyższy poziom, zanurzając widzów w zachwycającym, wielowymiarowym dźwięku. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mogą podłączyć dodatkowe głośniki bezprzewodowe do telewizora obsługującego Dolby Atmos.
  • Niesamowity dźwięk przy dowolnym rozmieszczeniu głośników – zyskaj elastyczność w umieszczaniu głośników w dowolnym miejscu i jak najlepiej wykorzystaj rozkład pomieszczenia, niezależnie od położenia gniazdek elektrycznych i rozmieszczenie mebli.
  • Prosta konfiguracja – Konfiguracja jest prosta i szybka, nie wymaga dodatkowego sprzętu ani kabli. Mapowanie akustyczne Dolby wykorzystuje mikrofony w telewizorze do zlokalizowania każdego głośnika bezprzewodowego w pomieszczeniu, automatycznie kalibrując system w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku.
  • Dynamiczne równoważenie dźwięku – dźwięk jest inteligentnie rozprowadzany z głośników telewizora do każdego głośnika bezprzewodowego, a następnie dynamicznie optymalizowany w oparciu o możliwości i lokalizację wszystkich dostępnych głośników.

 

1 komenarz

  1. saowinvin 16 września 2023 w 08:18 - Odpowiedz

    good

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.