Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia-Polska liderem Unii Europejskiej pod względem liczby uczestników programu Cisco Networking Academy

Polska liderem Unii Europejskiej pod względem liczby uczestników programu Cisco Networking Academy

W minionym roku szkolnym najwięcej uczniów i studentów spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej, które brały udział w programie edukacyjnym Cisco Networking Academy, pochodziło z Polski. Młodzi Polacy najliczniej w całej UE zdobywali umiejętności cyfrowe niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na specjalistów ICT, uczestnicząc w zajęciach w szkołach, na uczelniach i kursach online. W globalnej klasyfikacji uczestników programu Cisco Networking Academy Polska zajęła 10. miejsce. To doskonały wynik, gdyż wyżej znalazły się jedynie kraje o znacznie większej liczbie ludności, takie jak Chiny, Stany Zjednoczone czy Brazylia.

Od rozpoczęcia programu w 2000 roku, w zajęciach Cisco NetAcad w Polsce wzięło udział ponad ćwierć miliona osób. Tylko w minionym roku szkolno-akademickim kursy prowadziło 713 instruktorów w ponad 400 akademiach Cisco w całym kraju, kształcąc ponad 51 tys. studentów i uczniów.

 

„Szczycimy się tym, że Polska jest krajem z największą liczbą studentów NetAcademy w Unii Europejskiej. Dzięki współpracy z polskimi szkołami i uczelniami oraz nieustannemu zaangażowaniu nauczycieli i pracowników akademickich, którzy włączają nasze kursy do swoich programów nauczania, inspirujemy młodych ludzi do zainteresowania nowymi technologiami, budujemy ich kompetencje i rozwijamy umiejętności poszukiwane przez pracodawców w dobie transformacji cyfrowej” – mówi Przemysław Kania, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

 

Akademie Cisco przygotowane do zdalnej edukacji

Koordynatorzy Cisco NetAcad w Polsce zwracają uwagę na fakt, że szkoły, które biorą udział w programie były lepiej przygotowane do szybkiego wdrożenia edukacji zdalnej. Znajomość narzędzi Cisco, w tym platformy Webex, okazała się kluczowa w utworzeniu wirtualnych klas, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli bezpiecznie uczestniczyć w zajęciach.

 

„Cieszy nas duże zainteresowanie młodzieży z Polski kursami oferowanymi w ramach Cisco NetAcad, mimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. W sytuacji, gdy uczniowie nie mogli chodzić do szkoły, doskonale sprawdziły się nasze materiały e-learningowe, zajęcia online i symulator Cisco Packet Tracer umożliwiający tworzenie zarówno prostych, jak i rozbudowanych sieci, do których podłączone są różne inteligentne urządzenia. To narzędzie edukacyjne umożliwia tworzenie wirtualnych środowisk sieciowych, eksperymentowanie, próbowanie różnych rozwiązań i sprawdzanie skutków podjętych decyzji w czasie rzeczywistym bez wychodzenia z domu” – mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, CSR Program Manager w Cisco Polska.

 

Wiedza technologiczna dla każdego

Wyróżnikiem kursów Cisco NetAcad jest ich powszechność i dostępność. Uruchomienie akademii przez szkołę czy uczelnię, korzystanie w pracy z uczniami i studentami z podstawowego pakietu materiałów edukacyjnych i narzędzi na platformie netacad.com jest całkowicie bezpłatne. Obejmują one kursy programowania w językach Python, C, C++, podstawy cyberbezpieczeństwa czy IoT Jednym z najpopularniejszych kursów w Polsce, zintegrowanym z programem nauczania jest IT Essentials, w ramach którego realizowane są podstawy budowy, obsługi i oprogramowania komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych oraz wprowadzenie w zaawansowane koncepcje bezpieczeństwa i sieci.

Słuchacze Cisco NetAcad, uczniowie i studenci kierunków technicznych, chętnie korzystają również z bardziej zaawansowanych kursów poświęconych konkretnym zagadnieniom technologicznym. Zajęcia CCNA pomagają zdobyć wiedzę o projektowaniu, zabezpieczaniu, obsłudze i rozwiązywaniu problemów nowoczesnych sieci komputerowych. Ich uczestnicy są przygotowywani do egzaminów certyfikujących potwierdzających umiejętności inżynierów: Cisco Certified Network Associate (CCNA), Cisco Specialist, Cisco Certified Network Professional (CCNP) oraz egzaminów specjalistycznych w zakresie cyberbezpieczeństa CyberOps Associate czy automatyzacji DevNet Associate.

 

Lepsze perspektywy pracy w IT

Szacuje się, że w Polsce brakuje minimum 50 tys. ekspertów w obszarze IT. Głównym celem Cisco Networking Academy jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia pracy w branży nowych technologii, wyposażając ich nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale także konkretne umiejętności. Według ankiet przeprowadzanych regularnie od 15 lat wśród polskich absolwentów Cisco Networking Academy, którzy ukończyli kurs CCNA 4 lub wyższy, aż 96% z nich otrzymało propozycję zatrudnienia lub dalszej edukacji, a 55% propozycję nowej lub lepszej pracy. Absolwenci akademii Cisco zgodnie przyznają, że nabyte umiejętności mają istotny wpływ na ich karierę zawodową i wykorzystują je realizując codzienne obowiązki.

Autor |2020-09-10T13:11:14+02:0010 września 2020 13:11|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Maski 11 września 2020 w 18:12 - Odpowiedz

    mam 50 lat, jak się zapisać?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.