Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka-Gra o Tron i Ucho Prezesa najlepiej rozpoznawalne

Gra o Tron i Ucho Prezesa najlepiej rozpoznawalne

HBO to zarówno producent najlepiej rozpoznawalnego serialu (Gra o Tron), jak i producent któremu najczęściej przypisywane było autorstwo seriali jego konkurentów – przede wszystkim Belfra i House of Cards.

IRCenter sprawdził, które z głośnych seriali telewizyjnych ostatnich lat są najlepiej rozpoznawalne przez internautów i czy potrafią oni prawidłowo połączyć je z producentami. Analizowano 5 głośnych seriali (House of Cards, Gra o Tron, Ucho Prezesa, Belfer, The Grand Tour) 5 znanych producentów (HBO, Netflix, Showmax, Canal+, Amazon).

Gra o Tron i Ucho Prezesa najlepiej rozpoznawalne

Spośród analizowanych seriali, najlepiej rozpoznawalna jest Gra o Tron, którą kojarzy 8 na 10 respondentów (79%). Ucho prezesa zna 73% internautów, Belfra 62%, House of Cards 59%, a The Grand Tour 41%.


Niska znajomość producentów

Żaden z seriali nie był prawidłowo przyporządkowany do producentów przez więcej niż połowę respondentów. Najwięcej prawidłowych przyporządkowani miała Gra o Tron – 46% respondentów skojarzyło ją z HBO. HBO było też najczęściej wybieranym, błędnym producentem dla seriali. Najczęściej wskazywano go w przypadku produkcji Belfer (12%) i House of Cards (8%).

The Grand Tour jako jedyne było częściej przyporządkowywane nieprawidłowo niż prawidłowo. Z Amazonem połączyło go 6% respondentów, 13% zaś z którymś z konkurencyjnych producentów.

Multiscreening 2017

Analiza opiera się o wyniki badania Multiscreening 2017 – CAWI przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie 1003 internautów we wrześniu 2017 roku.

źródło: IRCenter

KanAutor |2017-09-18T10:07:18+02:0018 września 2017 10:07|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.