Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek-Ambitni, nowocześni- kim są użytkownicy Tindera w Polsce

Ambitni, nowocześni- kim są użytkownicy Tindera w Polsce

Pod koniec marca Tinder zapowiedział uruchomienie oficjalnej wersji komputerowej swojej aplikacji. Ma być skierowana przede wszystkim do osób posiadających mniej nowoczesne telefony. W chwili obecnej jest ona w fazie testów w kilku wybranych krajach: Meksyku, Argentynie, Brazylii, Kolumbii, Indonezji, Włoszech, Filipinach i Szwecji. Z tej okazji IRCenter, polska agencja badawcza postanowiła się przyjrzeć ilu jest i kim są użytkownicy Tindera w Polsce.


Z Tindera korzysta 1 na 33 internautów.

Z Tindera w ciągu ostatniego roku korzystało 3,2% polskich internautów. Częściej byli to mężczyźni (55%), osoby z najmłodszej grupy wiekowej 18-24 lata (48%), pochodzące ze średnich i dużych miast. Mieszkańców wsi -w porównaniu do ich 35% udziału w próbie – jest natomiast wśród użytkowników Tindera najmniej, bo zaledwie 13%.

T-Mobile – Tinder w Supernecie bez zużycia danych

Tylko połowa użytkowników to single

Osób w stanie wolnym jest na Tinderze 58% – 54% to single, a 4% to osoby rozwiedzione/w separacji. Co piąta osoba korzystająca z serwisu zadeklarowała natomiast, że jest w związku partnerskim (19%) lub małżeńskim (22%). Co trzeci użytkownik posiada także dziecko (30%).

Ambitni, nowocześni i przywiązani do marek

Użytkownicy Tindera to osoby ambitne i nowoczesne. Lubią uczyć się nowych rzeczy, życie pełne nowości, wyzwań i zmian oraz chcą osiągać więcej niż inni. Żyją w pośpiechu, lubią brać sprawy w swoje ręce i częściej niż ogół internautów deklarują, że pracują przede wszystkim dla pieniędzy. Większość śledzi także nowinki techniczne i stara się podążać za trendami.

Są też skłonni do próbowania nowych produktów i są w stanie zapłacić więcej za dobrą obsługę. Starają się trzymać sprawdzonych marek, ale nie wyróżnia ich przekonanie, że dobra marka gwarantuje dobry produkt. Jednocześnie jednak starają się kupować tańsze produkty.

*Badanie przeprowadzone techniką CAWI w lutym 2017 na reprezentatywnej próbie 2100 polskich internautów.

źródło: IRCenter

KanAutor |2017-04-24T10:01:59+01:0024 kwietnia 2017 10:01|Kategorie: Aplikacje, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. kigam 24 kwietnia 2017 w 08:51 - Odpowiedz

    artykuł sponsorowany przez T-Mobile – w swoich taryfach T mają ten produkt bez zużywania danych internetowych

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.