Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety-Amy Schumer – najniebezpieczniejsza celebrytka w Internecie

Amy Schumer – najniebezpieczniejsza celebrytka w Internecie

Jak co roku McAfee Labs opublikował listę najniebezpieczniejszych celebrytów. Tym razem miano najniebezpieczniejszej gwiazdy zdobyła artystka komediowa i aktorka – Amy Schumer. Zaraz po niej uplasowali się Justin Bieber, Carson Daly, Will Smith, Rihanna i Miley Cyrus.


Czym grozi wyszukanie w Internecie haseł związanych z Amy Schumer, takich jak „Inside Amy Schumer” czy „Trainwreck”? Zainfekowaniem komputera wirusami. Intel Security zbadało, że w tym przypadku ryzyko połączenia ze stronami dotkniętymi złośliwym oprogramowaniem wynosi aż 16%.

To bardzo duże ryzyko, szczególnie dla firm – mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager z Intel Security Poland. – Internauci, poszukując informacji o ulubionych aktorach lub piosenkarzach w pracy, mogą dać hakerom dostęp do najbardziej wrażliwych danych, które trzymają na służbowym komputerze. Cyberprzestępcy doskonale wiedzą, jak wykorzystać fascynacje związane z plotkami i wiadomościami na temat osób popularnych w mediach. Bardzo ważna więc jest świadomość problemu i edukacja wszystkich pracowników w przedsiębiorstwie.

Amy Schumer jest obecnie jedną z najpopularniejszych artystek komediowych, ale dała się również poznać jako pisarka, aktorka i producentka. Teraz Amy może do listy swoich osiągnięć dodać tytuł najniebezpieczniej celebrytki. Niemal dogonił ją Justin Bieber (miejsce 2.), a trzecią osobą na podium był Carson Daly z programów telewizyjnych „Today” i „The Voice”. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również koledzy Amy Schumer po fachu, gwiazdy branży komediowej Chris Hardwick (7) i Daniel Tosh (8). Do tej grupy załapał się też były raper i gwiazda Hollywood Will Smith oraz wykonawcy z pierwszych miejsc list przebojów: Rihanna (5), Miley Cyrus (6), Selena Gomez (9) i Kesha (10).

Pierwsze miejsce Amy Schumer pokazuje, że coraz więcej ludzi wyłącza telewizor i włącza Internet. Konsumenci przełączają się na strumieniowe oglądanie filmów, programów telewizyjnych i innych materiałów. Rośnie popularność torrentów i witryn udostępniających pliki, nie dziwi więc fakt, że programy telewizyjne i filmy w sieci są często wykorzystywane przez cyberprzestępców do ukrycia złośliwych plików – dodaje Arkadiusz Krawczyk.

Tegoroczne badanie było już dziesiątą edycją rankingu. W ubiegłym roku najniebezpieczniejszym celebrytą został Armin van Buuren.

Jak bezpiecznie przeglądać Internet?

 • Pomyśl, zanim klikniesz! Szukasz ostatniego odcinka programu telewizyjnego Amy Schumer pod tytułem „Inside Amy Schumer”? Nie klikaj linków na zewnętrznej stronie. Uzyskaj dostęp do oryginalnego źródła pod adresem comedycentral.com, aby nie ryzykować spotkania z wirusem lub innym złośliwym oprogramowaniem.
 • Zachowaj ostrożność podczas wyszukiwania torrentów. Słowo „torrent” to termin wyszukiwania, który wiąże się z największym ryzykiem. Cyberprzestępcy mogą używać torrentów, aby ukryć złośliwe oprogramowanie w autentycznych plikach, co utrudnia rozpoznanie niebezpiecznego elementu. Najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z torrentów, szczególnie że istnieje bardzo dużo oficjalnych i autoryzowanych źródeł.
 • Strzeż prywatności swoich danych osobowych. Cyberprzestępcy czyhają na dane osobowe. Jeśli na monitorze wyświetla się komunikat z prośbą o podanie informacji takich jak numer karty kredytowej, adres e-mail, adres domowy czy dane logowania do portalu mediów społecznościowych, zastanów się. Musisz się upewnić, że nie jest to próba wyłudzenia danych, która może prowadzić do kradzieży tożsamości.
 • Przeglądaj Internet bezpiecznie dzięki oprogramowaniu zabezpieczającemu, np. McAfee WebAdvisor. WebAdvisor zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi witrynami i pomaga w ich rozpoznaniu. Darmowa wersja oprogramowania jest do pobrania na stronie www.mcafee.com/mcafeewebadvisor
 • Korzystaj z ochrony na wszystkich urządzeniach – w każdym miejscu, na każdym urządzeniu i wszędzie, gdzie przechowujesz dane osobowe. Korzystaj z rozwiązań działających na wszystkich urządzeniach, aby chronić się przed zagrożeniami takimi jak złośliwe oprogramowanie, hakerzy i ataki phishingowe.

Metodologia badania

Firma Intel Security przeprowadziła to badanie z wykorzystaniem ocen witryn w programie McAfee® WebAdvisor w celu ustalenia liczby niebezpiecznych stron wyskakujących w wyszukiwaniu w Google, Bing i Yahoo!, które zawierało imię i nazwisko celebryty oraz często wyszukiwane terminy (patrz niżej) prowadzące do złośliwego oprogramowania. Na tej podstawie obliczono ogólny procent ryzyka dla każdego celebryty. „Najniebezpieczniejsi” oznacza tutaj, że ci celebryci są często wyszukiwani w sieci.

Technologia McAfee SiteAdvisor pomaga chronić użytkowników przed niebezpiecznymi witrynami i atakami wykorzystującymi przeglądarki. Technologia SiteAdvisor testuje i ocenia prawie każdą witrynę internetową, jaką znajdzie, oraz używa koloru czerwonego, żółtego i zielonego, aby wskazać poziom ryzyka. Oceny są generowane z użyciem opatentowanej zaawansowanej technologii umożliwiającej zautomatyzowane testy stron internetowych i kompatybilnej z przeglądarkami Internet Explorer, Chrome i Firefox. Wyszukiwane zwroty:

 • „Imię i nazwisko celebryty + torrent”
 • „Imię i nazwisko celebryty + darmowe MP4”
 • „Imię i nazwisko celebryty + pobieranie HD”

Wyniki wskazywały ryzyko natrafienia na zagrożenia w sieci po kliknięciu przez użytkownika wszystkich wyników wyszukiwania. Wejście na strony uznane za niebezpieczne i pobranie plików (w tym zdjęć i filmów) mogło się wiązać z równoczesnym pobraniem wirusów i złośliwych programów.

źródło: Intel Security

Kan

Autor |2016-10-12T09:57:45+02:0012 października 2016 09:57|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. kserus 12 października 2016 w 13:12 - Odpowiedz

  Od takich tematów są specjalni ludzie, specjalne firmy, proszę – [url]http://www.proxymo.pl[/url] Tak więc nie przesadzajmy. A znane osoby na pewno mają ludzi, którzy pilnują pod tym względem zdecydowanie porządku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile