Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony-Korzystanie z prywatnych smartfonów w pracy może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy

Korzystanie z prywatnych smartfonów w pracy może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy

Ze względu na rozszerzoną funkcjonalność, smartfony stały się czymś więcej niż zwykłym środkiem łączności. Obecnie to pełnowartościowe narzędzia służące do pracy, często używane przez pracowników do uzyskania dostępu do informacji firmowych.

Z badania przeprowadzonego w lipcu 2012 r. przez B2B International dla Kaspersky Lab wynika, że aż 33% firm zezwala swoim pracownikom na nieograniczony dostęp do zasobów firmowych z poziomu smartfonów.

38% firm próbuje ograniczać możliwości korzystania przez pracowników z prywatnych smartfonów, na przykład poprzez blokadę dostępu do pewnych zasobów sieciowych. Kolejne 19% stosuje całkowity zakaz korzystania z urządzeń mobilnych w celach firmowych. Jednak tylko 11% wszystkich firm używa oprogramowania do zarządzania urządzeniami mobilnymi – Mobile Device Management (MDM) w celu zapewnienia zgodności z polityką bezpieczeństwa firmy.

Inny trend popularny wśród korporacji to „przynieś swoje własne urządzenie” (BYOD), którym może być komputer, smartfon lub tablet. Niestety, jak wykazało badanie, wiele firm nie stosuje żadnych ograniczeń, chociaż 34% badanych uważa, że korzystanie z urządzeń osobistych stanowi zagrożenie dla biznesu, a 55% zastanawia się nad możliwościami zmniejszenia ryzyka. To zwiększone zainteresowanie zagrożeniami związanymi z urządzeniami mobilnymi może wynikać z tego, że 23% firm miało styczność z utratą danych spowodowaną zgubieniem lub kradzieżą urządzeń mobilnych.

Pomimo ryzyka związanego z przechowywaniem na prywatnych smartfonach informacji związanych z pracą, tylko 9% firm planuje wprowadzenie zakazu korzystania z takich urządzeń w przyszłości. Co ciekawe, 36% ankietowanych specjalistów ds. IT jest przekonanych, że niezależnie od wprowadzanych środków bezpieczeństwa liczba prywatnych urządzeń w miejscu pracy będzie rosła.

Aby ułatwić firmom zapoznanie się ze współczesnymi zagrożeniami oraz metodami walki z nimi, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali specjalną stronę: http://www.kaspersky.pl/beready. Witryna ta zawiera wiele porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznej polityki bezpieczeństwa, uwzględniającej prywatne smartfony, tablety i laptopy pracowników, a także szczegółowe informacje na temat rozwiązań Kaspersky Lab dla firm.

źródło: Kaspersky Lab

Kan

Autor |2012-11-13T12:26:13+01:0013 listopada 2012 12:26|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Sprzęt, Tablety, Telefony|Tagi: |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Lowca Bzdetow 13 listopada 2012 w 11:35 - Odpowiedz

  Największym zagrożeniem dla firmy są źle opłaceni pracownicy, słaby system szkoleniowy, posrani kierownicy i brak jasnych procedur standaryzujących popularne czynności i pisma.

  • nickname 13 listopada 2012 w 13:47 - Odpowiedz

   masz 100% racji, ja dodam tylko że przyjemniej i lepiej się pracuje mając szefa mądrzejszego od siebie

 2. janek 13 listopada 2012 w 14:45 - Odpowiedz

  ej mam problem robilem restet tego telefonu i niemoge znales folderu karty pamieci powiedzcie gdzie on sie znajduje

 3. janek 13 listopada 2012 w 14:46 - Odpowiedz

  ej mam problem robilem restet tego telefonu i niemoge znales folderu karty pamieci powiedzcie gdzie on sie znajduje

 4. janek 13 listopada 2012 w 14:47 - Odpowiedz

  ej mam problem robilem restet tego telefonu i niemoge znales folderu karty pamieci powiedzcie gdzie on sie znajduje

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile