Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Taryfy komórkowe-Telecoms: 80 proc. operatorów nie rozlicza danych billingowych w czasie rzeczywistym

Telecoms: 80 proc. operatorów nie rozlicza danych billingowych w czasie rzeczywistym

Jak wynika z badań Openet przeprowadzonych wspólnie z serwisem Telecoms.com, ponad trzy czwarte operatorów komórkowych na świecie nie rozlicza w post-paid danych billingowych w czasie rzeczywistym.


Posiadanie takich informacji w czasie rzeczywistym jest bardzo istotne dla rozwoju mobilnego fakturowania. Aż 94 % operatorów chciało by mieć do nich dostęp, co o wiele usprawniło by system bilingowy oraz pozwoliło na większą kontrole w sieci.

Badanie wykazało również, iż najlepszą formą dostarczania faktur jest wysyłka ich na smartfony, aż 80 % ankietowanych wybrało właśnie ten rodzaj wysyłki. Ten sposób jest wygodny zarówno dla klienta, jak i dla operatora.

Ten pierwszy billing ma natychmiast po wysłaniu, natomiast ten drugi nie ponosi kosztów logistycznych związanych z wysyłaniem papierowej wersji czy też z przechowywaniem jej na koncie eFakturowym klienta.

źródło: http://www.telecoms.com

Marcin KuszAutor |2012-09-17T18:00:03+01:0017 września 2012 18:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Taryfy komórkowe|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.