Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Prawo, Rynek, Top7-Koniec obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego i OC jesienią tego roku

Koniec obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego i OC jesienią tego roku

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

W związku z licznymi wątpliwościami od kiedy kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzania zawarcia polisy OC, Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia: zmiana ta wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez Ministra Cyfryzacji. Komunikat ten będzie opublikowany z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem wyżej wspomnianych rozwiązań – tak przewidują przepisy Prawa o ruchu drogowym, które weszły w życie 4 czerwca 2018 r.

Na chwilę obecną nie ma w tej sprawie wyznaczonej żadnej konkretnej daty. Ministerstwo Cyfryzacji niezwłocznie przystąpi natomiast do konsultacji ze wszystkimi służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, Minister wyda i opublikuje odpowiedni komunikat.

Mamy nadzieję, że kierowcy będą mogli zostać uwolnieni od konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC jesienią tego roku.  

źródło: Ministerstwo CyfryzacjiAutor |2018-06-04T19:01:17+01:004 czerwca 2018 19:01|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Prawo, Rynek, Top7|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Katarzyna 7 czerwca 2018 w 15:40 - Odpowiedz

    Pamiętajmy, że ta nowelizacja nic nie zmienia w kwestii obowiązku zachowania ciągłości polisy OC. Każde zarejestrowane auto, nawet jeśli stoi zepsute w garażu, musi posiadać OC przez cały czas, bez ani jednego dnia przerwy.

    Katarzyna
    ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.