Jesteś tutaj:-, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek, Tablety-Polacy o ujawnianiu haseł do swoich kont w social mediach przy wjeździe do USA

Polacy o ujawnianiu haseł do swoich kont w social mediach przy wjeździe do USA

Podróżni z krajów europejskich, takich jak Wielka Brytania i Francja, mogą wkrótce być zobowiązani do podania haseł dostępu do swoich kont w mediach społecznościowych, list kontaktów oraz do ujawnienia poglądów politycznych podczas przekraczania granicy USA*. W najnowszej ankiecie KAYAK.pl sprawdził, jak zareagowaliby Polacy, gdyby takie zasady miały dotyczyć także ich.


Zdecydowana większość badanych Polaków (51%) wprost odmówiłaby zastosowania się do nowych zasad i nie zgodziłaby się na udostępnienie haseł do swoich kont w social mediach. 27% respondentów zadeklarowało z kolei, że mogłoby podzielić się takimi informacjami, podczas kontroli granicznej, jednak „nie czułoby się z tym komfortowo”. 64% badanych uznałoby to „bezpośrednie pogwałcenie ich prywatności”.

Zapytani, z jakich powodów obawiają się dzielenia dostępem do swoich kont w mediach społecznościowych, 45% Polaków stwierdziło, że nie chce ryzykować, że obca osoba opublikuje coś w ich imieniu, 44% martwi się, że wrażliwe dane np. dotyczące bankowości dostaną się w niepowołane ręce, a 40% niepokoi się, że może wiązać się to wprowadzeniem zmian w ustawieniach ich konta czy usunięciem kontaktów.

Planowana przez nową administrację wielopoziomowa kontrola (ang. extreme vetting) miałaby wiązać się również z obowiązkiem odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. życia prywatnego, poglądów politycznych i religijnych, a także orientacji seksualnej – czymś, na co 32% badanych nie wyraziłoby zgody, a 35% uznałoby za niekomfortowe.

Wprowadzenie tak restrykcyjnych zasad migracyjnych wpłynęłoby nie tylko bezpośrednio na podróżnych, mogłoby mieć także poważne skutki dla kondycji amerykańskiej turystyki. Trzy czwarte badanych Polaków (70%) zadeklarowało bowiem, że wejście podobnego prawa w życie zniechęciłoby ich do wizyty w USA – z czego 30% „zdecydowanie nie wybrałoby” Stanów na cel kolejnej wyprawy.

Vera Pershina Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: „Uważnie obserwujemy, jak światowe trendy mogą wpłynąć na podróżnych. Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa proponowane przez amerykańską administrację budzą duże kontrowersje opinii publicznej i jak pokazuje nasza ankieta – mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na zainteresowanie Polaków wizytą w Stanach Zjednoczonych, ale także na ogólną kondycję turystyki USA”.

*http://www.standard.co.uk/news/world/british-visitors-could-be-forced-to-hand-over-social-media-passwords-to-enter-america-a3507461.html

Badanie zostało przeprowadzone przez Opinium Research dla KAYAK między 10 i 12 kwietnia 2017 na reprezentatywnej próbie 1 008 dorosłych Polaków (ankieta internetowa).

źródło: KAYAK

KanAutor |2017-04-20T08:19:18+02:0020 kwietnia 2017 08:19|Kategorie: Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek, Tablety|Tagi: , , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Set 20 kwietnia 2017 w 07:51 - Odpowiedz

  Oto Ameryka, a podobno w Parku była inwigilacja

 2. olaf 20 kwietnia 2017 w 08:44 - Odpowiedz

  Problem rozwiązuje nieposiadanie konta w mediach społecznościowych z czym można żyć!

 3. wyalienowany 20 kwietnia 2017 w 12:34 - Odpowiedz

  a co w przypadku gdy osoba przekraczająca granicę USA nie miała, nie ma i mieć nie będzie (bo nie chce i zachowuje jeszcze resztki zdrowego rozsądku w tym porypanym świecie) konta na pejsbukach i innym społecznościowym g…nie?
  Będę musiał celnikowi czy innym służbom udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

  • Nika 20 kwietnia 2017 w 12:43 - Odpowiedz

   W Ameryce uznają cię za dziwadło i nie puszczą

 4. fox 20 kwietnia 2017 w 13:57 - Odpowiedz

  NWO w pełnej krasie. Już niedaleko do powszechnego czipowania.

 5. Argon 20 kwietnia 2017 w 15:34 - Odpowiedz

  Jaki Prezydent takie regulacje prawne… Kraj idiotów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.