Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek, Wydarzenia-Visa łączy się ze Stripe, oferując płatności B2B

Visa łączy się ze Stripe, oferując płatności B2B

Visa rozszerzyła współpracę ze Stripe – fintechem zajmującym się przetwarzaniem płatności online. Za pomocą Stripe Connect przedsiębiorcy mogą akceptować płatności B2B. Platforma Visa B2B Payables Automation umożliwia kupującym rejestrację, zarządzanie i płatności online za pomocą karty Visa Commercial.

Dzięki współpracy Stripe z Visą, kupujący mogą inicjować płatności za faktury za pośrednictwem wirtualnego konta karty, również w przypadkach, gdy dostawca nie przyjmuje płatności kartami płatniczymi.

Nowa usługa jest rozszerzeniem partnerstwa zawartego w 2018 r., kiedy obie firmy umożliwiły płatności push w czasie rzeczywistym.

Proces jest prosty i bezpieczny, dzięki wirtualnej karcie Visa. W celu uruchomienia usługi wymagane są minimalne formalności: zarejestrowanie się w Stripe Connect i podanie numeru konta bankowego.

Według Paweł Działak, CEO operatora płatności Tpay, w dobie pandemii, która przyspieszyła cyfrową edukację konsumenta, tego typu rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie i rozliczanie się między dostawcami. Przejście do płatności cyfrowych przynosi korzyści zarówno kupującym, jak i dostawcom, ponieważ eliminuje ręczne przetwarzanie i usprawnia uzgodnienie sald. Zwiększa to produktywność i jednocześnie zmniejsza liczbę błędów i oszustw.

Rozwiązanie umożliwia również kupującym i dostawcom lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym, dzięki wykorzystaniu karty Visa Commercial. Nowa usługa jest dostępna w 30 krajach i może być aktywowana przez banki członkowskie, które korzystają z komercyjnego portfela kart Visa.Autor |2020-11-03T14:43:18+02:003 listopada 2020 14:43|Kategorie: e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.