Jesteś tutaj:-, Newsy, Płatności, Rynek, Top7-Google Mobile Services dla Axium D7

Google Mobile Services dla Axium D7

Ingenico ogłosił przyznanie certyfikacji Google Mobile Services dla uzrądzenia Axium D7 co oznacza, że jest to pierwszy terminal płatniczy na świecie spełniający wymagania GMS oraz obsługujący aplikacje Google.

Certyfikat jest dowodem na to, że bezpieczne terminale płatnicze są w stanie zaoferować podobną funkcjonalność co smartfony czy tablety. Google Mobile Services (GMS) oferuje pełen dostęp do platformy Google Play Store wraz z szeregiem aplikacji Google takich jak Search, Chrome, YouTube czy Google Maps.

Terminal oparty o system Android zaspokaja rosnące potrzeby sprzedawców, którzy pragną oferować bardziej kompleksowe usługi swym klientom za pośrednictwem pojedynczego urządzenia. Certyfikacja GMS stwarza możliwość przeglądania sieci, oferowania promocji online oraz uzyskania dostępu do istniejących aplikacji programów lojalnościowych, a to wszystko już od pierwszego uruchomienia urządzenia.

O ile terminale płatnicze z systemem Android nie są nowością na rynku, to jednak system ten wraz certyfikacją GMS sprawia, że terminale Axium D7 są jedyne w swoim rodzaju. Urządzenie ECR-POS nie tylko poprawia jakość kontaktu z klientem, dzięki czemu możliwe jest stworzenie nowej wartości dla osób kupujących, ale również pomaga sprzedawcom zarządzać codziennymi sprawami związanymi z prowadzeniem biznesu. Przedsiębiorstwa uzyskują dostęp do Google Play za pośrednictwem Axium D7, dzięki czemu możliwe jest zarządzanie personelem i zapasami oraz korzystanie z usług w chmurze w celu tworzenia kopii bezpieczeństwa i zdalnego zarządzania firmą.

Axium D7 obecnie przechodzi przez proces certyfikacji PCI PTS v5, który jest obecnie najwyższym standardem bezpieczeństwa płatności.

Certyfikacja GMS zwiększa bezpieczeństwo Axium D7 dzięki nieustannie włączonej, wbudowanej aplikacji Google Play Protect, która jest najczęściej stosowanym oprogramowaniem ochronnym dla urządzeń mobilnych na świecie.

Cieszymy się, że możemy zaoferować sprzedawcom pierwszy terminal z systemem Android, który łączy w sobie certyfikacją Google Mobile Services oraz doświadczenie Ingenico Group z obszaru bezpiecznych płatności oraz usług sprzedaży. Niedawno certyfikowany Axium D7 oferuje podobną funkcjonalność co prywatny smartfon czy tablet w warunkach profesjonalnych Urządzenie płynnie wprowadza możliwość korzystania z aktualnie istniejących aplikacji biznesowych do środowiska sprzedaży, jednocześnie utrzymując najwyższe standardy bezpieczeństwa” mówi Patrice Le Marre, EVP w Banks & Acquirers Business Unit w Ingenico Group. „Z entuzjazmem myślimy o perspektywie poszerzania naszej współpracy z Google, dzięki czemu będziemy w stanie zaoferować bankom, klientom i sprzedawcom jeszcze lepsze rozwiązania cyfrowe.

źródło: Ingenico Group

Autor |2018-06-03T09:33:59+02:003 czerwca 2018 09:33|Kategorie: e-Handel, Newsy, Płatności, Rynek, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.